Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tüm yapıyı azure üzrine taşımak

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
591 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocalarım , yeni bir yapı kurulacak , tüm yapıyı azure üzerinde oluşturmak istiyorum şöyle bir şey mümkünmü exchange hizmeti ofis365 ile sağlanacak ad yapısı azure üzerinde oluşturulacak olan sanal server üzerinden verilecek , localdaki makinalar bu azure üzerindeki domain yapısına dahil edilebilir mi ve kimlik doğrulama bu yapı üzerinden olabilir mi ?

Gönderildi : 14/06/2013 21:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ofis365 çok iyi ve dünyada yaygın bir hizmet. Bu yapıyı kaydırmanız mantıklı lokaldeki ad hizmetlerini kaydırmanız bana göre ülkemizdeki internet şartları göz önüne alındığında pek mantıklı değil.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/06/2013 01:49

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Merhaba Mehmet Azure ile istediğin şeyi yapabilirsin bir sorun yaşamazsın kaç kullanıcı var yapında ?

Gönderildi : 16/06/2013 05:05

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

anladım hocam peki local deki ad yapısını azure üzerinde taşımak istesek nasıl olur, yani local deki clientlar direk azure üzerindeki ad yapısınamı  dahil ediliyor

Gönderildi : 16/06/2013 16:06

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mehmet Azure ile istediğin şeyi yapabilirsin bir sorun yaşamazsın kaç kullanıcı var yapında ?

Hocam Merhaba 50 kullanıcı var deneme sürümünde ad yapısını kurdum Murat Can hocamın makalesinde ki gibi ama local deki clientları nasıl dahil edebilirim nasıl bir yol izlemem gerek , saygılar.

Gönderildi : 16/06/2013 16:12

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam Merhaba 50 kullanıcı var deneme sürümünde ad yapısını kurdum Murat Can hocamın makalesinde ki gibi ama local deki clientları nasıl dahil edebilirim nasıl bir yol izlemem gerek , saygılar.

Gönderildi : 16/06/2013 16:13

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Yapında eğer firewall kullanıyorsan bununla site to site vpn ile azure yapını local yapın ile bağlantı kurabilirsin.

Gönderildi : 17/06/2013 17:18

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Yapında eğer firewall kullanıyorsan bununla site to site vpn ile azure yapını local yapın ile bağlantı kurabilirsin.

hocam vpn oluşturdum Point-To-Site Connectivity yapıyorum şimdi benden sertifika istiyor nasıl oluşturabilirim

Gönderildi : 25/06/2013 04:07

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

AD localde kalmali  yoksa, logon sureleri cok uzar, Secondary AD yi Azureye kur.  Bence Azure TR icin cok erken, biraz daha bekle derim. Eger Azure server migration edeceksen, double take migration tool kullan.

Gönderildi : 26/06/2013 20:59

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

AD localde kalmali  yoksa, logon sureleri cok uzar, Secondary AD yi Azureye kur.  Bence Azure TR icin cok erken, biraz daha bekle derim. Eger Azure server migration edeceksen, double take migration tool kullan.

Hocam metro + metro yada metro + adsl ile bu iş olmaz mı

Gönderildi : 26/06/2013 21:27

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Hemserim olurda olmasina,  once bu yapiya gecenlerle bi konus derim, hic sorun yasamislarmi , kendi metro ethernet nasil calisiyor, hic aksadimi, backup internetin backup VPN ni tekrar gozden gecir, Bide en kralindan Firewall, vpn, ASA X serisi gibi bir urun kullanmalisin,

Kolay Gelsin

Gönderildi : 26/06/2013 23:37

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hemserim olurda olmasina,  once bu yapiya gecenlerle bi konus derim, hic sorun yasamislarmi , kendi metro ethernet nasil calisiyor, hic aksadimi, backup internetin backup VPN ni tekrar gozden gecir, Bide en kralindan Firewall, vpn, ASA X serisi gibi bir urun kullanmalisin,

Kolay Gelsin

tamam hocan teşekkür ederim , saygılar.

Gönderildi : 26/06/2013 23:43

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

vpn paketini indiyorum bağlanmak istediğimde A certificate could not be found that can be used with this Extensible Authentication Protocol. bu hatayı alıyorum

Gönderildi : 27/06/2013 02:45

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

şimdi şöyle bir hata alıyorum 

Bir sertifika zinciri doğru olarak işlendi ancak güven sağlayıcısı tarafından güvenilmeyen bir kök sertifikasında sona erdi.
 (Hata 0x800b0109) Bu bağlantı için özelleştirilmiş sorun giderme bilgisi için Yardım'ı tıklatın.

Gönderildi : 03/07/2013 02:39

Paylaş: