Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix XenApp Tarih Saat Hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@GuneyYETKiN)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Citrix xenapp uygulamasını tarih saat formatını türkçeye çektiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Türkçe saat formatında çallışmıyor mu? Yoksa benmi yanlış birşeyler yapıyorum. Konu ile ilgili olarak yardımlarınızı ria ediyorum.

Şimdiden teşekkürler... 

Invalid System Configuration

The system configuration is invalid or unavailable. We apologize for any inconvenience.

The error may only be temporary. Try reconnecting and, if the problem persists, contact your system administrator.

Gönderildi : 21/05/2013 22:16

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Selam Guney bu aralar biraz yogunum, Custom ica file denen bisey var,  Onu uygula daha sonra programin calisip calismadigini haber et. 

http://ferhatindi.com/2013/02/citrix-single-sign-on-with-ica/

turkce saat uygulamasini nerden duzenliyorsun? Denetim masasindan mi? yoksa GPO ile mi? GPO ile duzenlemelisin

http://support.citrix.com/article/CTX126099

Gönderildi : 21/05/2013 23:30

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

A.slm abi,

Bende acaba bi kusurmu ettim diyordum kendi kendime 🙂 .

Türkçe saat uygulamasını denetim masasından düzenliyorum. Test ortamını yeniden kurdum kurulum yaparken Türkçe saat formatını seçtim. Yine aynı sorunu yaşadım.Test işlemini yarın yapıcam. Olumlu veya olumsuz dönüş yaparım sana Yardımların için çok çok teşekkürler...

Gönderildi : 22/05/2013 00:15

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Merhaba,

Malesef XenApp Web interface rolunun oldugu server da regional ayarlarini Turkish yaptıginiz zaman bu sekilde bir hata ile karsilasirsiniz.Size tavsiyem Web interface rolunu başka bir serverda koşturmanız ve regional ayarlarını English (united state) olması.XenApp Data Colector veya worker serverin regional ayarlarini Turkish yapabilirsiniz bi sorun olmayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2013 18:53

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sorunu Ferhat hocamın gönderdiği makaleyi kullanarak halletim. Çok teşekkür ederim.

Ayrıca test ortamı olduğu için daha sonra regional ayarlarini Turkish  olarak ayarladım. Şuanlık herhangi bir problem çıkarmadı.Olumsuz bir durumda bilgilendirme yaparım.

İyi çalışmalar...

Saygılarımla... 

Gönderildi : 22/05/2013 20:19

Paylaş: