Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xen App Citrix Online Plugin network connection hatası...XENAPP 6

15 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
571 Görüntüleme
(@GuneyYETKiN)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Test ortamımda 1 adet domain controller, 1 adet citrix licence manager, licence manager olan makina aynızamanda WEB INTERFACE. 1 adet CİTRİX XEN APPyüklü app manager makinam var. Deneme için CALCULATOR uygulamasını publish ettim. Citrix online plugin'e  lisans manager olan makinamın ip adresinin girdim. Web servislere connect oldum. CALCULOTOR simgesi masaüstüme geldi, fakat uygulamayaı açarken şu hatayı veriyor.(

Bu arada lisans sunucuya lisans dosyasını yüklemedim. Bu problem olur mu? 

"Citrix online plug-in could not contact the server. Plase check network connection." 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... 

Gönderildi : 05/05/2013 21:37

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Bunun bir cok sebebi olabilir,  ama en cok olanlari sunlardir

1-Xenapp updatelerini yapin,(  En son Citrix rollup ve hotfixlerini kurun)

2-firewallu kapatin

3-Port cakismasi olabilir  xenapp xml portunu 80 den degisik yapmalisin

Asagidaki makalelere bakip tekrar uygularmisin?

http://ferhatindi.com/2011/07/how-to-install-xenapp-6/

http://ferhatindi.com/2011/07/how-to-publish-application-on-xenapp-6/

Gönderildi : 06/05/2013 03:01

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ferhat Bey;

Cevabınız için teşekkür ederim. Updateleri indirdim. Firewall kapalı. Genelde bu tarz orunların port çakışmasından kaynaklandığı yazıyor.Fixleri yükledikten sonra  enson port değiştirmeyi deneyeceğim.  

Saygılarımlaa.. 

Gönderildi : 06/05/2013 13:56

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba,

Authentication Metod olarak hangisini kullanıyorsunuz acaba?

Gönderildi : 06/05/2013 17:17

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Port dğeiştimeme rağmen sorun devam ediyor. Authentication websites explicit, services sites prompt, olarak Active directory /domain user kullanıyorum. Authenticate oluyorum uygulamanın kısa yolu masa üstüne geliyor fakat uygulamayı çalıştırınca yukarıdaki hatayı alıyorum. Tekrar en baştan kurulum yapayım. 

Gönderildi : 06/05/2013 23:54

(@FerhatIndi)
Honorable Member

Merhaba ;

Port dğeiştimeme rağmen sorun devam ediyor. Authentication websites explicit, services sites prompt, olarak Active directory /domain user kullanıyorum. Authenticate oluyorum uygulamanın kısa yolu masa üstüne geliyor fakat uygulamayı çalıştırınca yukarıdaki hatayı alıyorum. Tekrar en baştan kurulum yapayım. 

v

PN Agenti  ve  xenapp website  site maintenance uzerinden   uninstall edermisin ?   sonra  tekrar asagidaki portlari ayarlari 8080 uzerinden  kur

Citrix online plug in mi kullaniyorsun yoksa receiver mi?  Eger bide .net framerwork 4.0 yukluyse sil, 3.5 kalsin.

Eger Clone VM uzerinden yapiyorsan  her zaman calismaz. Bu arada  xenapp DC nin uzerine kurulu degil dimi? baska bi makinada

Gönderildi : 07/05/2013 01:37

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ferhat Hocam;

Web sites ve service sites portları 8080 olarak değiştirdim. App manager tarafında xml service portu 8080 olarak ayarladım. .NET 3.5 yüklü. DC, webservices ve APPmanager  olmak üzere 3 makina. Clone VM kullanıyorum fakat sysprep ile sid leri değiştirdim.1 adet master disk oluşturuğ diğerlerini onun üzerinden clonladım. Sanırım benim problemim bu. Özverili yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Tekrar temiz bir kurulum yapıp tekrar deneyeceğim. Emeğinize sağlık..

Saygılarımla.... 

Gönderildi : 07/05/2013 02:13

(@FerhatIndi)
Honorable Member

Ayni sey benim basimada gelmisti. Clone vmleri degistirdim. Sorun cozulmustu. Enguzeli dediginiz gibi temiz kurulum yapmak.

Xenapp  6 degilde, 6.5 kullanin, cok daha iyi calisiyor,

iyi calismalar

Gönderildi : 07/05/2013 03:17

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

🙂 sizin başınza gelmese ben 6 ay bu test ortamını çalıştırabilmek için clonlarla kaldırıp kaldırıp kurardım heralde 🙂 6 yı test edip daha sonra 6.5 yükseltme deneyeceğim. Tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/05/2013 03:49

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hala uğraşıyorum  clone da neye kızdığını bulamadım. sid çakışmasıda yok neyse artık yeni bi test ortamı kurayımm:) feci uykum geldi...4.30 saat sonra şe gitcem bu gün erken yatayım bari:) 

Gönderildi : 07/05/2013 04:49

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Test ortamını en son licence, web service ve xenapp rollerini aynı servera yükledim ve birde DC im var. Clone disk felan kullanmadım. Cd den ellerimle yükledim. Hala aynı hatayı alıyorum. Ferhat hocamın websitesindeki adımları birebir izleyerek yaptım. Bu arada server 2008 r2 full update kullandım. Ama hata aynı hatayı alıyorum Licen serverımı 90 günlük konfigüre ettim. Web service portunu 8080 oalrak dğeiştirdim. Önerisi olan var mı?

Son oalrak aşağıdaki hatayıda almaya başladım..

The remote server failed to execute the application launch request. Please contact your administrator for further details   

Web interface versiyonum 5.3.0.34 

Teşekkürler.... 

Gönderildi : 07/05/2013 22:39

(@FerhatIndi)
Honorable Member

Hangi receiver kullaniyorsun?

Gönderildi : 08/05/2013 00:41

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ferhat hocam aynı server a kurdum  xenapp ve web server aynı serverda olmadı. Yine aynı hatayı alıyorum. citrix 6.5 indiriyorum onu deneyeceğim artık. Neyi farklı yapıyorum anlamadım.  

Gönderildi : 08/05/2013 00:46

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

12.3.08 web plugin kullanıyorum...

Gönderildi : 08/05/2013 00:48

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Tekrar;

Haftalardır girmediğim forum kalmadı, citrix forumlarında söylenen herşeyi yaptım, bütün hotfixleri indirip yükledim. Sorunum bir türlü çözülmedi. Taaki Ferhat hocam işe elini atana kadar. Benim için değerli zamanından ayırarak problemi çözdü. Problemin rollup dan olduğunu söyledi ve problem çözüldü. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Rüyalarıma bile girecek  kadar büyüyen bu problemi çözdü. Tekrar tekrar teşekkürler...

Saygılarımla...

Güney 

Gönderildi : 12/05/2013 02:24

Paylaş: