Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Merge Snapshot vmdk

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@HakanCorak)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

vMware üstündeki 4 snapshot tun 3 ünü kaybettim ve sanal pc 6 ay önceki bilgilere geri döndü. Son snapshot elimde. bu son snapshot ı diğerleri olmadan ekleyebilir miyim ?

Teşekkürler.  

Gönderildi : 22/03/2013 18:21

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar;

vMware üstündeki 4 snapshot tun 3 ünü kaybettim ve sanal pc 6 ay önceki bilgilere geri döndü. Son snapshot elimde. bu son snapshot ı diğerleri olmadan ekleyebilir miyim ?

Teşekkürler.  

Merhaba,

Kaybettiniz derken sildiniz mi?Belirtmiş olduğunuz durumda maalesef herhangi bir işlem yapamazsınız.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/03/2013 18:54

(@HakanCorak)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Tayfun bey;

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatmam gerek sanırım olayı. Snapshot manager altında gözüken 4 adet snapshot mevcuttu. Veeam üzerinde yedek almaya çalışırken bir hata çıkıyordu ve yedek alamıyordu. Yaptığım araştırma sonucunda hatanın çözümü de eski snapshotların silinmesi olduğu bilgisine ulaştım. Silme mantığına biraz baktım 2 den fazla snapshot var ise aradan silindiği zaman aslında silmiyor birleştiriyormuş. Silme işlemini de ssh üzerinden değil vsphere snapshot manager dan yaptım. Console dan storage e baktığımda delta4 vmdk dosyası ve flat.vmdk (flat derken Yanlış tanımlamak istemem mevcut çalışan vmdk) duruyor. Snapshot manager dan baktığımda ise hiç snapshot yok. Bir şekilde aradaki dosyaların flat la birleşmiş ve teknik bir sorundan dolayı delta4 ün birleşmemiş olduğunu ve bir şekilde bunu merge edebileceğimi umut ediyorum :). 

Ya da yine mümkün mü bilmiyorum ama en azından delta4 vmdk in içindeki bilgilere bir şekilde ulaşmak istiyorum. 

Gönderildi : 23/03/2013 14:22

Paylaş: