Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Datasore olarak Promise Disk ekleme hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
578 Görüntüleme
(@BayramAcar)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar,

Arkdaşlar Promise cihazını iscsi olarak vmware cihazına disk olarak eklerken LUN kısmında hata veriyor. Promise Conncet oluyor. Vmware tarafında gerekli ayarları yapıyorum rescan all dedikten sonra iscsi olarak devices kısmında da görüyorum LUN tarafında diski ekliyorum creating yapıyor sonra bu aşağıdaki hatayı alıyorum.

Call "HostDatastoreSystem.CreateVmfsDatastore" for object "ha-datastoresystem" on ESXi "192.168.2.5" failed. Operation failed, diagnostics report:  Unable to create Filesystem, please see VMkernel log for more details: No such device

Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 15/03/2013 18:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/08/22/video-vmware-esx-storage-ba-lant-s-_3101_scs_3101_.aspx bunu inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2013 23:16

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, Promise cihazı ile ESXi arasında kullanmış olduğunuz switchin MTU size ları ESXi sunucusu ile aynı olmalıdır. NAS cihazı ile Switch MTU size ları otomatik modda ise 1500 ile sabitleyebilirsiniz. 

Gönderildi : 17/03/2013 01:07

(@BayramAcar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam,

HP V1810 48-G Switch tarafında Jumbo Frame enable yaptım, Promise tarafında MTU1500 olarak ayarladım aynı şekilde vmkernel NIC'te MTU1500 yaptım. Yine aynı hatayı veriyor disk create ederken.

Call "HostDatastoreSystem.CreateVmfsDatastore" for object "ha-datastoresystem" on ESXi "192.168.2.5" failed.

Operation failed, diagnostics report:  Unable to create Filesystem, please see VMkernel log for more details: No such device 

Gönderildi : 20/03/2013 19:44

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, sizin probleminizle ilgili KB bu fakat LUN'larin yeni olusturuldugu dusunulurse bu KB yi gecebiliriz.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1008886

Ayni hata mesajini ben Qnap NAS cihazi ile Cisco Catalyst 4506 switch ile aliyordum.  Cozum olarak ben ESXi ile NAS cihazini aradan switchi cikartarak bagladim ve LUN lari olusturabildim. Eger sanal makinalarin etkilenmyecekse sende bu yontemi deneyebilrisin.

Ayrica Shell yardimi ile yada Winscp programi ile ESXi sunucusuna baglanip Var/Log dizini altindaki Log dosyalarindan hatanin daha detayli sebebini ogrenebilirsiniz.

Gönderildi : 20/03/2013 20:51

(@BayramAcar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynı hatayı veriyor yine. Büyük ihtimalle sorun Promise cihazımla ilgili bir durum. Nas cihazına network üzerinden file server backup alıyorum o yüzden direk bağlantı yapma şansım yok. Ama sorunu çözersem buradan yazarım nasıl olduğnu.

Teşekkürler, 

Gönderildi : 26/03/2013 19:23

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member

Bayram bey 

Oldukça uzun bir süre geçmiş .Umarım Problem çözülmüştür.

Hata  halen devam ediyor ise :
Promise Markalı ürününüzün Modeli nedir acaba?

PROMISE Teknik Servisi telefonu gerekir ise : (212)482 88 33

Gönderildi : 12/02/2014 03:39

Paylaş: