Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

rdmp.vmdk sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@SukruGULFiDAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Hemen sıkıntımı anlatmak istiyorum şirketimiz bünyesinde bulunan esx sunucumuz üzerindeki bir makineme var olan bir disk eklemek istiyorum içerisinde önemli evrakların bulunduğu bir disk 428 gb boyutunda disk in uzantısı file_1-rdmp.vmdk çalışan makinem üzerinde yeni harddisk eklemek istediğimde bu disk i göstermeye çalıştığımda hiç bir şey gözükmüyor  

Gönderildi : 27/02/2013 14:47

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Soruyu tam anlamadım siz diski ekliyorsunuz fakat işletim sistemi içinde diski gördüğü halde disk boş mu gözüküyor ?

Gönderildi : 28/02/2013 12:47

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar ;

Hemen sıkıntımı anlatmak istiyorum şirketimiz bünyesinde bulunan esx sunucumuz üzerindeki bir makineme var olan bir disk eklemek istiyorum içerisinde önemli evrakların bulunduğu bir disk 428 gb boyutunda disk in uzantısı file_1-rdmp.vmdk çalışan makinem üzerinde yeni harddisk eklemek istediğimde bu disk i göstermeye çalıştığımda hiç bir şey gözükmüyor  

Merhaba,

Bu disk RDM olarak eklendiğinden olabilirmi?Bende tam anlayamadım soruyu..

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 28/02/2013 19:07

(@SukruGULFiDAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

şöyle açıklım firmamızda daha önceden bu disk File server'da D:partision olarak kullanılıyordu. Tüm data bu vmdk içerisindeydi fakat bir gün elektrikler gitti ve esx 3.5 üzerindeki makine açılmamaya başladı bende makinenin vmdk dosyasını aldım esx te zaten eskiydi 5.1'e yükselttim yeni bir fileserver kurdum ve dataların bulunduğu vmdk yi göstermeye çalıştıgımda görmüyor ama storage ın içerisine baktıgımda vmdk orda gözüküyor eski ismi tek1.vmdk iken sonradan ismi tek_1-rdmp.vmdk böyle olmuş hani dosyayı hiç bir şekilde yeni kurmuş olugum fileserver a ekleyemiyorm hadi hiç olmadı vmdk yı bir şekilde açıp içerisindeki dosyaları kurtarmak istiyorum onun içinde harici bir kac program buldum fakat işe yaramadı sıkıntım bu yardımcı olursanız sevinirim ... 

Gönderildi : 01/03/2013 13:07

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

şöyle açıklım firmamızda daha önceden bu disk File server'da D:partision olarak kullanılıyordu. Tüm data bu vmdk içerisindeydi fakat bir gün elektrikler gitti ve esx 3.5 üzerindeki makine açılmamaya başladı bende makinenin vmdk dosyasını aldım esx te zaten eskiydi 5.1'e yükselttim yeni bir fileserver kurdum ve dataların bulunduğu vmdk yi göstermeye çalıştıgımda görmüyor ama storage ın içerisine baktıgımda vmdk orda gözüküyor eski ismi tek1.vmdk iken sonradan ismi tek_1-rdmp.vmdk böyle olmuş hani dosyayı hiç bir şekilde yeni kurmuş olugum fileserver a ekleyemiyorm hadi hiç olmadı vmdk yı bir şekilde açıp içerisindeki dosyaları kurtarmak istiyorum onun içinde harici bir kac program buldum fakat işe yaramadı sıkıntım bu yardımcı olursanız sevinirim ... 

Merhaba,

Raw Device Mapping'in 2 türü vardır.Bunlardan birtanesi Virtual, diğer Physical.Eğer Virtual olarak eklerseniz datastore'da vmdk'yi görebilirsiniz.Ama Physical olarak eklerseniz datastore'da herhangi birşey göremezsiniz.Buradaki tanıma göre siz Virtual olarak eklediniz.

Peki siz disk'i mount etmeye çalıştığınızda nasıl bir hata alıyorsunuz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/03/2013 12:53

Paylaş: