Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Hyper-V Replika Hakkında

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar,

Bir projede Hyper-V Replika kurup aktif çalıştıran arkadaşlar var ise tecrübelerini ve performansı hakkındaki yorumlarını paylaşmalarını rica ediyorum. 

Gönderildi : 06/02/2013 02:55

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Bu konuda Türkiye'deki en yetkin kişi olan Serhat AKINCI hocamın bu konuda yazdığı kitabın linki aşağıdadır. Herşeyden önce kitaba bakmanızı ve saha tecrübelerinden çıkan sonuçları incelemenizi öneririm.

http://www.serhatakinci.com/index.php/hyper-v-host-to-host-failover-cluster-kurulumu-pdf-version.html

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/02/2013 12:09

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam makaleleri takip ediyorum. Ben saha tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.

Gönderildi : 06/02/2013 12:53

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Mustafa bey,

Bu post merkez olsun tecrübelerimizi paylaşalım burada inşallah, bende çok merak ediyorum gerçek hayattaki performansını, iz üstündeyim ilk fırsatta bir yerlerlerde  bunu kurup görmek istiyorum nasıl çalışıyor.

Saygılarımla.   

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2013 02:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Performans dediğiniz kavram çok geniş. Önemli olan kurmak değil bilirsiniz, yönetmektir. X bir makaleden bakıp kurabilirsin. Hyper-V ve diğer tüm cluster ortamlarda düşüneceğin şey, aktif aktif yada aktif pasif çalışırken, her iki durumda da tek makinedeymiş gibi düşünmek. Cluster ortamında iş yaparken "ya diğeri patlarsa" düşüncesiyle hareket edip donanım seçimini, sanal makinelere ayıracağın kaynakları buna göre planlamalısın. Nasıl çalışıyor dersen iyi çalışıyor derim, çünkü iyi bakarım, izlerim. Konuya hakim olmak kurup konfigüre edebilmek değil, tutarlı yönetebilmektir. Paranoyak olup aksilik düşünürsen güzel çalışır. Rahat olursan patlar, hyper-v'de şunu bunu yaşadım dersin. Replikenin olayı ortada, çalışmasa release olmazdı 🙂 

Gönderildi : 07/02/2013 02:40

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Alper hocam çalıştığı malum 🙂 Donanım olaylarınıda anlıyorum, önemli olan topallayarakmı yürüyor yoksa koşarakmı 🙂

Gönderildi : 07/02/2013 19:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Tabii ki koşarak ilerliyor, bu konuda problem yok, için rahatça kullan bence.

Gönderildi : 07/02/2013 23:25

(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member

Merhaba,

wmvare da win server 2012 essentials kurmaya çalışıyorum fakat kurulum başlamadan hata veriyor.  linkte belirttiğim hatayı almaktayım nasıl düzeltebilrim yardımcı olur musunuz.

http://www.techulator.com/resources/5079-Windows-installation-error.aspx 

Gönderildi : 17/02/2013 18:55

(@A.VolkanSavas)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Merhabalar,

Bende windows 2012 server üzerine hyper V ile domain controllerımı sanallaştırmak istiyorum.  Sizce doğru bi tercihmidir ? yoksa 2008 üzernde hyper v olarka devam etmek dah mı mantıklı ....

Gönderildi : 21/02/2013 13:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Genelde herkesin kullandığı ve önerilen yapı Dc'nin fiziksel bunu yedeklemek amaçlı kurulan Adc'nin sanal olması önerilmektedir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2013 14:31

Paylaş: