Bildirimler
Hepsini Temizle

esx network adaptor  

RSS
 Anonim

esx uzeirndeki network adaptoru silip vmnex3 yapmak istiyorum. adaptoru siliyorum ama vmnex3 seceneğini bulamadım. tam olarak adımları nasıl nasıl değiştirebilirim . 

Alıntı
Gönderildi : 04/02/2013 10:45
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

Merhaba,

Sanal makina üzerinde Vmware Tools yüklü mü? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2013 11:32
 Anonim

evet ben e1000 görüyorum o adabtoru siliyorum yeni ekliyourm ama vmnex3 secemiyorum yada yanlış menudeyim bulamadım nerede olduğunu

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2013 14:25
 Anonim

evet ben e1000 görüyorum o adaptoru siliyorum yeni ekliyourm ama vmnex3 secemiyorum yada yanlış menudeyim bulamadım nerede olduğunu

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2013 14:25
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

Vmvare tools'u kaldırıp yeniden başlatın, ardından yükleyip tekrar yeniden başlatın.Sonra network kartını eklemeyi deneyin.Summary tabında vmware tools karşısında yeşil renk yandığına emin olun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 12:20
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

[quote user="Sercan SADIKOGLU"]Vmvare tools'u kaldırıp yeniden başlatın, ardından yükleyip tekrar yeniden başlatın.Sonra network kartını eklemeyi deneyin.Summary tabında vmware tools karşısında yeşil renk yandığına ve running durumda olduğuna emin olun.[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 11:54
Mustafa Gökhan KURT
(@mustafagokhankurt)
Üye

vmwaretools olmadanda sıfırdan makine oluşturulduğunda vmxnet3 adaptör ekleyebiliyorsun. İlk önce default olarak E1000 geliyor, Adaptörü silip yeni adaptör ekleyince  Type: kısmından görülecektir.

peki vmxnet2'yi seçebiliyormusun?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 20:10
Paylaş: