Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanallaştıma Yöntemleri  

  RSS
zekieren
(@zekieren)
Üye

Merhaba;

Sorum şu; VMware Workstation , VMware ESX ve Hyper-V arasındaki farklar nelerdir, biliyorum sorum biraz tuhaf ama mesela ESX kurmasam da Workstation kursam veya direk Hyper-V kursam ne avantajım veya dezavantajım olur, siz hangisini önerirsiniz, bu konudaki görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 30/01/2013 13:54
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

workstation varolan isletim sistemi uzerine kuruldugundan gereksiz yere kaynakları alttaki isletim sistemine kullandırmak zorunda kalabilirsiniz

ayrıca workstation ile sanalisletim sistemleriniz otomatik olarak acılmaz (buna cozumler uretilebilmekte aslında )

ayrıca workstation ile esx aynı performansı vermeyecektir 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 13:58
Ersin CAN
(@ersincan)
Kıdemli Üye

Merhaba, workstation surumu ev kullanicilari yada LAb ortamlari icin gelistirilmis olan bir uygulamadir. Her nekadar ESX  yok iken o var olsada 🙂

ESXi, hypervisor dedigimiz katmani kendisi dogrudan olusturdugu icin Workstation a gore daha kararli ve performansli calismaktadir.

Bu iki madde aslinda bir sekilde yok sayilsa bile, Workstation ile HA - Fault Tolerans - Vmotion - DRS gibi teknolojiler kullanilamamaktir.  

Iyi Gunler 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 16:59
zekieren
(@zekieren)
Üye

Öncelikle görüşleriniz için teşekkürler peki Hyper-V da durum nedir, Esxi veya Workstation kurmayıp Hyper-V kursam sizce mantıklımıdır (performans,kullanım ve felaket anında geri dönülebilirlik açısından) ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 21:11
Ersin CAN
(@ersincan)
Kıdemli Üye

Merhaba, ESXi 'nin yapabileceği her işi Hyper-V de rahatlıkla yapabilecektir ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat  sunucu sanallaştırma da ESX ve diğerleri şeklinde bir görüş vardır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 22:05
zekieren
(@zekieren)
Üye

Paylaştığınız faydalı bilgiler için teşekkürler Vasvi ve Ersin Bey.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2013 20:47
Paylaş: