Bildirimler
Hepsini Temizle

ESX remove snapshot sorunu  

  RSS
volkantipi
(@volkantipi)
Üye

Merhaba, esx üzerine kurulu exchange server'da hergün server'ı pasif hale getirip remove snapshot işlemi oluyor. Bunu neden yapar acaba?

Alıntı
Gönderildi : 24/01/2013 16:24
Mustafa Gökhan KURT
(@mustafagokhankurt)
Üye

Kullandığın backup çözümü exchange'in backup'ı bittirdiğinde aldığı snapshot'ı siler. Bende aynı sorun cvsserver'da oluyordu. Gece backup'ı bitiremediği için gündüz'e sarkıyordu ve snapshot'ı silerken makineye erişim kesiliyordu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2013 16:49
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

[quote user="Mustafa Gökhan KURT"]Kullandığın backup çözümü exchange'in backup'ı bittirdiğinde aldığı snapshot'ı siler. Bende aynı sorun cvsserver'da oluyordu. Gece backup'ı bitiremediği için gündüz'e sarkıyordu ve snapshot'ı silerken makineye erişim kesiliyordu.[/quote]


birde datastore üzerinde yer kalmamışsa pasif eder. onun dışında backup ın snapshotu silinirken 1,2 dakikalık kesintiye ugrayabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2013 17:18
emrullah_aydin
(@emrullah_aydin)
Üye

Merhaba

Bende acronis vmprotect kullanıyorum snapshot create ederken ve remove ederken network kopması oluyor sbs olan serverda 2sn filan sql olan serverda 5-6 sn buluyor. Replikasyonlar çok sıkıntılı olduğundan şuanda iptal ettim. Çözümü olan var mı acaba bu konuda. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2013 16:34
Paylaş: