Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Usb paylastirmak

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,126 Görüntüleme
(@MuratYaman)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevabinin sanallastirma ile alakali olacagini dusundugumden oturu konuyu buraya aciyorum.

Elimizde bulunan bir adet USB yi iki pc ye takiliymis gibi calistirmak istiyorum. Konuyla ilgili olarak Usb Over Network adli programi kurup inceledim ama o program ayni anda 1 usbyi 1 pc ye verebiliyor 2. ye veremiyor. Tavsiye edebileceginiz bir cozum mevcutmudur?

Gönderildi : 10/01/2013 14:59

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

USB yi bir pc den share edip, iki sunucuya map etseniz?

Network ortamı var mı?

Gönderildi : 10/01/2013 19:09

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Merhaba,

Cevabinin sanallastirma ile alakali olacagini dusundugumden oturu konuyu buraya aciyorum.

Elimizde bulunan bir adet USB yi iki pc ye takiliymis gibi calistirmak istiyorum. Konuyla ilgili olarak Usb Over Network adli programi kurup inceledim ama o program ayni anda 1 usbyi 1 pc ye verebiliyor 2. ye veremiyor. Tavsiye edebileceginiz bir cozum mevcutmudur?

2 pc ile sanallaştırmanın alakası nedir? 2 adet sanal pc nizmi var yoksa 2 ayrı donanım pc nizmi? Tam olarak yapmak istediğinizi açıklarsanız mantıklı bir yol çıkabilir? 

Gönderildi : 10/01/2013 19:54

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Network ortami var bu usb flash bellek gibi bir şey değil. USB Dongle bu. 2 ayri fiziksel pc bu cevabinin sanallastirma ile alakali olabilicegi hissi bu tarz sorunlar genelde sanal pclere usb portlarini ve com portlarini paylastirmayla ilgili olmasindan cikti. Yani pclerim fiziksel ben network üzerinden fiziksel bi pc de takili olan dongle iki fiziksel pc ye sanki onların usb portunda takılıymış gibi kullanmalarını istiyorum.

Gönderildi : 10/01/2013 20:03

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Bir server işletim sistemi kurup ilgili programı sunucu üzerine kurduğunuzda ve dungle i o sunucuya yerleştirdiğinizde program çalışıyorsa ve remote desktop a izin veriyorsa program, kullanıcılar (standartta maksimum 3 kullanıcı) uzaktan bağlanarak programı çalıştırabilirler. 3 den fazla kullanıcı varca terminal server lisansı alarak adeti çoğaltabilirsiniz. Benim böyle uyguladığım eski bir programa ait çözümüm var.

Gönderildi : 10/01/2013 20:26

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kaan bey program CAD programı çizim ve görsellik ağırlıklı olduğu için çok sıkıntılı oluyor yoksa onuda denedim. Benim istediğim bi program usb portunu ağdan paylaşıma açıcak client bilgisayarlarda o paylaşım sayesinde sanki o usb kendi üzerinde takılıymış gibi çalışacak. Usb over network programı bu işi kısmen görüyor ama bi kaynağa bi client erişebiliyor ikinci client için izin vermiyor.

Gönderildi : 10/01/2013 20:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bu istek lisans haklarına aykırı bir istek olduğu için Portal üzerinden paylaşılması uygun değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2013 23:11

Paylaş: