Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal PC internete girmiyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@ATILKAZAN)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.Benim şirketimde Domain,Dhcp,DNS hepsi bulunmaktadır.Yalnız ben kendim VMworkstation'a kendi Dhcp,domain ve DNS imi ve client'imi kurdum.Sorun şu ki ben sanal pc den internete giremiyorum."DNS is not responding" diye bir hata çıkıyor.Ama client'te komut satırına "ns lookup " yazdığımda DNS server'i görüyor fakat DNS Sever'a "ns lookup "  yazdığımda aşağıdaki resimdeki gibi sonuç çıkıyor, acaba DNS server'da hata mı var diye kendi şirketimizin DNS'ine girip aynı komutu orada yazdım orada da aynı sonuç çıkıyor. Gateway Adresini kendim kurduğım DHCP'den 003Router'dan 192.168.2.1 diye yazdım ki bu network adresim 192.168.2.0 ile başlıyor.Yanlış mı yaptım kendim gateway mi kurmam gerekiyor bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Acaba

Gönderildi : 21/12/2012 18:06

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba Atıl Bey ,

İlk önce  vmware'de sanal makinenin ayarlarına girerek netwotk adapter  kısmında NAT yada bridge olarak network kartını ayarlamalısın bu ayarları yapmana rağmen  internete  çıkamıyorsan  vmware ana  ekranında Edit>Virtual network editor kısmında fiziksel network kartlarını görebilirsin bu kartların arasından internete çıkmak istediğin network kartnı  seçebilirsin  Automatic'de bazen vmware workstation hata verebiliyor  bu adımları kontrol edersen internete  çıkabilirsin.

Sevgiler ... Hüseyin. 

Gönderildi : 21/12/2012 18:30

(@ATILKAZAN)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tamam hocam çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/12/2012 20:42

Paylaş: