Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server R2 Wmiprvse.exe

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Xen Server üzerinde 3 tane sanal 2008 R2 işletim sistemi var ve hepsinde de XenApp 6.5 yüklü. Kullanıcılar sisteme bağlanınca bir süre sonra Wmiprvse.exe dosyası işlemciyi %75 - %80 arası kullanmaya başlıyor ve tüm kullanıcılar duracak kadar yavaşlıyor. 4 cpu tanımlandığım server da bu exe 1 tanesini kullansın diyorum. Sadece o çekirdek full kullanılıyor ve diğer çekirdekler de kullanıcılara yetiyor. ama 15-20 dk sonra yine tüm cpu ları kullanmaya başlıyor ve yine yavaşlıyorlar. Sanal makinalarda bu sorun vardır diye hafta sonu hepsini yeniden kurdum halen aynı. Antivirüs olarak TrendMicro kullanıyoruz onuda devre dışı bıraktım yine aynı. Citrix Farm'da bu 3 sanal makina haricinde 3 tane de fiziksel server var onlarda bu sorun yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ederim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 04/12/2012 14:52

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selam Murat sisteminde EdgeSight kurulumu ? Birde DFS servisi çalışıyormu onu bir kontrol edermisin server üzerinde. Eğer çalışıyorsa bir disable edip kontrol edermisin.

Gönderildi : 04/12/2012 15:02

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

EdgeSide yüklü değil. Yüklü olanlar aşağıdaki resimdeki gibidir. Ayrıca bütün serverları kontrol ettim DFS Role ekli değil bu yüzden de servislerde yok. XenCenter devamlı önümde açık. 15-20 dk da bir bu dosyanın kullandığı çekirdekleri değiştiriyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

[url= http://d1212.hizliresim.com/14/4/gknfg.pn g" target="_blank">http://d1212.hizliresim.com/14/4/gknfg.pn g"/> [/img][/url] 

Gönderildi : 04/12/2012 15:40

(@evrenbanger)
Üye

http://support.citrix.com/article/CTX132122

linkteki hotfix rollup pack 1 i geçtin mi ? Bir tane serverda deneyebilirmisin ?

Birde 2008 R2 içinde bir hotfix mevcut, onun linkide altta...

http://support.microsoft.com/kb/2280777/en-us

Gönderildi : 04/12/2012 16:30

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Microsoft'un Windows6.1-KB2617858-x64 yamasını yükledim sanki biraz toparladı gibi, en azından artık 30-40 dk da bir bu dosya şişme yapıyor. Şuan kullanıcıları çıkaramadığımdan dolayı akşam deneyerek bilgi vereceğim. Emeğiniz ve ilginiz için teşekkürler hocam.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 04/12/2012 17:23

(@evrenbanger)
Üye

Tamam inşallah sorunun çözülür iyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/12/2012 17:48

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Bahsetmiş olduğunuz Hotfix Rollup 1 Server'lara daha önce yüklemiştim. 1 tanesinde eksikmiş onuda tamamladım. Dün bahsettiğim gibi Microsoft'un Windows6.1-KB2617858-x64 yamasını yükledim. Dün geceden bu sabaha kadar herhangi bir sıkıntı olmadı. Umarım bu sorunu yaşayan arkadaşlarda sorununu çözerler. Emeğinize sağlık teşekkürler.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 05/12/2012 13:32

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir öncek yazdığım mesajda sorun çözüldü dedim ama şuan günde 1 kere işlemciyi full kullanıyor ve sadece tek çekirdek kullansın diye " Set Affinity " yapıyorum ve CPU-0 ı seçiyorum. Tek işlemciyi kullanıyor diğer işlemciler müsait olduğu için kullanıcılar çalışmaya devam ediyor. Şimdilik bu şekilde idare ediyorum. 15 dk da bir olmasından iyidir. Tamamen düzeltme yolunu bulduğumda size de bilgi vereceğim. Bu arada işlemciyi şişirme zamanı genellikle öğlenden sonra oluyor.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 06/12/2012 17:55

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu çözdüm,

Process explorer ile yaptığım tüm incelemelerden sonra tek tek programları uninstall etmeye başladım. Kullanıcılar sistemde değilken bile işlemci kendi kendine %30-40 lara kadar çıkıp iniyor ve buna wmiprvse sebep oluyordu. Antivirüs dahil herşeyi kaldırdım son olarak ta SAP CRM Tool u kaldırdım ve bu wmiprvse nin işlemciyi kullanmadığını gördüm.daha sonra bu tool u tekrar kurdum işlemci seviyesi normale döndü diğer 6 serverda da uninstall edip tekrar kurdum ve sorun düzeldi. 1 haftadır hiç sorun çıkmadı. Umarım bu sorunu yaşayan başkasına da bi çözüm yolu olur. Desteğiniz için teşekkürler. İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 20/12/2012 23:37

Paylaş: