Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2000 (Fiziksel) Sanal ' a dönüştürme.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
http://www.vmware.com/support/converter/doc/releasenotes_conv40.html burada anlatılıyor bu versiyonu bulup dosnload ettiğinizde ve server 2000 sp4 lü ise bu işi yapabilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/11/2012 19:36

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, Acronis True Image Echo Enterprise Server  ile sunucunun imajını alıp tib dosyasını convert etmeyide deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 29/11/2012 00:30

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Acronis True Image Echo Enterprise Server  ile sunucunun imajını alıp tib dosyasını convert etmeyide deneyebilirsiniz.
Merhabalar Ersin Bey,

Dediğiniz olayı deneme imkanım yok 🙂 çünkü serverın local diski total size değeri 3 gb 🙂 eski bir server ve program dahi zor açıyor acronis kurma fırsatım bile yok denemelerim sonuçsuz kaldı vmware de kuramıyorum acronis bootable cd oluşturdum onunla açtım düzgün bile açılmıyor.. yani bu işlem biraz karısıcak beni... 🙂  

Gönderildi : 29/11/2012 01:42

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
http://www.vmware.com/support/converter/doc/releasenotes_conv40.html burada anlatılıyor bu versiyonu bulup dosnload ettiğinizde ve server 2000 sp4 lü ise bu işi yapabilirsiniz.
Saygılarımla.
Merhaba Rıza Bey,

sağolun takipçisiniz 🙂 konu için teşekkürler gerekli açıklamaları da ersin bey için yaptım son durum böyle 🙁 durum sıkıntılı vmware,acronis bunları c ye kurmayayım diyorum gidip harici hdd üzerine kurulum yapayım diyorum o kurulum sırasında bile kurulum sırasında temp dosyaları açtığı için hdd boyutu doluyor 🙁 bu yüzden sonuç olumsuz program kurmadan tek çarem acronis bootable bir cd ile yedek almak yada alternatif bir çözüm üretmek..

Gönderildi : 29/11/2012 01:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba neden bu kadar şartları zorlaştırmaktasınız 🙂 Bu işlemi network ortamı varsa kendi bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Kendi bilgisayarınıza vmware converter kurun harici diskide kendi bilgisayarınıza takın ve dönüşüm işini harici diskinize yaptırın. Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/11/2012 22:39

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba ,

Son durum nedir? Windows 2000 sunucunuzu sanal ortama tasiyabildiniz mi?

Gönderildi : 28/02/2013 01:43

Paylaş: