Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

WMware ESX i 5.0 kurulumunda disk görünmüyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kurulum yaparken select a disk to Install or upgrade bölümünde diski görüntülenmiyor kurulum yapamıyorum. 

Server 2008 kurululumu aynı bilgisayarda yapabildim ancak wmware kurarken bu sorunla karşılaştım. Nedeni ne olabilir ? 

Gönderildi : 13/11/2012 00:25

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Diskleriniz aşağıdaki HCL listesinde bulunuyor mu ?  Kontrol ettiniz mi ?

http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php?deviceCategory=io 

Gönderildi : 13/11/2012 00:40

(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, diskimi başka bilgisayarda denedim ve esxi kurarken sistemde göründü diskimle ilgili bir sıkıntı yok, pc ye farklı makinada kurdugum esxi yüklü diski taktıgımda "the ESXi host does not have persistant" hatası ile karşılaştım. Sorun diskte değil ne yapabılırım ?

Gönderildi : 14/11/2012 03:28

(@ErincKuzu)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Merhaba, diskimi başka bilgisayarda denedim ve esxi kurarken sistemde göründü diskimle ilgili bir sıkıntı yok, pc ye farklı makinada kurdugum esxi yüklü diski taktıgımda "the ESXi host does not have persistant" hatası ile karşılaştım. Sorun diskte değil ne yapabılırım ?

Anakartınızındaki raid controller'ı tanımıyor olabilir anakart veya raid kartı modeli ile internette araştırın.

Gönderildi : 14/11/2012 05:33

(@MuratTuzgel)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Merhaba,

Kurulum yaparken select a disk to Install or upgrade bölümünde diski görüntülenmiyor kurulum yapamıyorum. 

Server 2008 kurululumu aynı bilgisayarda yapabildim ancak wmware kurarken bu sorunla karşılaştım. Nedeni ne olabilir ? 

Sunucu markası nedir.

boot options ta legacy only diye bir seçenek vardı onu seçersen sorun çözülür.

Gönderildi : 14/11/2012 16:42

Paylaş: