Forum

hyper-v deki yavaşl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v deki yavaşlık

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@tayfunkalyoncu)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

sorun çok basit ama çözüm bulamadım. ana makinemde kurulu olan hyper-v de makina kapatmak start etmek çok uzun sürüyor.

şöyleki çalışan bir makinaya kapat komutu verdiğimde 15 dk ları buluyor kapanması start dediğimde de aynı. sorun ne olabilir.

Not: çalışırken performans düşüklüğü yok. 

Gönderildi : 31/10/2012 14:22

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

sunucu üzerindeki yüklü yazılım ve rollerinizin durumuna göre kapanıp açılma süreleri değişebilir. 2003 exchange server yine yavaş açılıp kapanacaktır tek kazancınız bios ekranı beklememek olacaktır ama exchange 2010'da süre 3 dk.ya kadar düşüyor ram vs. durumuna göre.

dc yüklüyse network ve dns ayarlarınızın sağlam olduğundan emin  olun.

Gönderildi : 31/10/2012 14:25

(@tayfunkalyoncu)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim.

network ve dns ayarlarını neye göre yapmam gerekiyor 

Gönderildi : 31/10/2012 15:46

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

yapınıza göre, dc üzerinde dns kendisi veya ikinci bir dns server olabilir.

Gönderildi : 31/10/2012 16:13

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

hyper-v ve vmware 2sinide test etmis birisi olarak söyle bir şey söylücem.

hyper-v 1 işlemci ve rami düzgün kullanamiyordu.

hyper-v 2 de düzeltme yollarına gidildi. hyper-v 2 işlemciyi düzgün kullanmaya başladı.

hyper-v 2 sp1 ile ram kullanımına bir ek özellik olarak minimum ve maxmimum ram sınırlaması ekleyebiliyorsun.

sonuç olarak benim gözlemlediğim hyper-v de ram ne kadar yüksek olursa o kadar iyi sonuç aliyorsun..

Hyper-v 1 ve Hyper-v 2 versionda fiber storage desteği yok.

cloud teknolojisi için su han yeterli değil... hyper-v 3 ile birlikte bu tür sorunlar tamamen çözüldü ve cloud teknolojisi için uygun.

hyer-v 3 ile fiber storage desteği daha yeni geldi.

vmware 4 versionunda vmware işletim sistemi 256mb ram harcarken, vmware 5 işletim sistemi için 1gb ram harcıyor.

vmware ram,işlemciyi cok iyi kullaniyor. hyper-vden + olarak akıllı kaynak paylaşımı özelliği var.. ram ve işlemci yetersiz gelirse otoamtik bir sanal makina açıp kullaniyor.. sunucunuz blade ise bu sefer ram ve işlemci takviyesi için sanal pc açmıyor, blade server üzerindeki diğer işlemci ve ramden takviye yapiyor..

hyper-v windows işletim sistemlerinde doğru sonuç verirken, vmware hem linux hemde windows için oldukça başarılı

Bana göre vmware exsi 5 çok başarılı.

Sadecehosting, natro, turhost firmaları başta olmak üzere web sunucularında vmware kullanmaktadır.

Gönderildi : 01/11/2012 00:40

Paylaş: