Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix XenApp

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
295 Görüntüleme
(@OnurKAYNAR)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Sormak istedigim Domain server, Xenapp yonetim serveri ve Xenapp lisans serveri aynı makine uzerine kurulabilirmi?Maliyet acısından hepsini tek sunucuda barındırmanın bir sakıncası varmıdır.Diger bir konu ise sanallastırılan programa ulasan her client için Call lisans mı almak gerekiyor yoksa Citrixin kendi lisansımı var ? Yada her ikisidemi 🙂

Simdiden Tskler

SAYGILARLA 

Gönderildi : 05/10/2012 02:38

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Xendesktop enterprise lisansı alırsanız Xenserver ve Xenapp içinde gelecektir. Xenserver kurup altınaki Vmlere rolleri bölüştürebilirsiniz. Hepsini aynı Server a kurmayın ilerde problem yaşarsanız.

İkinci sorunuz içinde Xenapp alt tarafta RDS i kullanıyor. Dolayısıyla her Client için Cal lisansına ihtiyacınız var.

Gönderildi : 05/10/2012 13:41

(@OnurKAYNAR)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tolga Bey Cevap için tskler.Ben su sekilde dusunmustum mevcut yapıya cok fazla bir yuk bindirmeden maliyet acısından mevcut sunucular uzerinden gidilebilirmiyiz diye dusunmustum.Teknik olarak mumkun olmadıgı için degilde pratikte yasanan sorunlar nedeni ile boyle kurulum tavsiye etmiyorsunuz sanırım.AD sunucusu ile exchange sunucunun bir olması gibi,olabilir ama tavsiye edilmez diyorsunuz.

SAYGILARLA 

Gönderildi : 05/10/2012 16:24

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

aynen öyle yapılır ama yapmayın.

Gönderildi : 07/10/2012 20:13

Paylaş: