Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Workstation 8 açılışta otamatik çalıştırma

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
323 Görüntüleme
(@volkanyasar)
Gönderiler: 107
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba VMware Workstation 8 kullanıyorum bunda server 2003 işletim sistemi sistemi yükledim bilgisayar açılışta VMware Workstation otamatik olarak çalıştırıp server 2003 işletim sistemi ni otamatik olarak çalıştırabilirmiyiz sistem açılışında direkt çalışcak.

Gönderildi : 29/09/2012 12:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sanal sunucunun özelliklerinde startup ile ilgili seçenekler var diye hatırlıyorum.

workstation'ı da startup'a koyarsanız olacaktır diye düşünüyorum. 

Gönderildi : 29/09/2012 15:33

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

açılışa ekledim programı ama malesef sadece program çalışıyor vmware workstation açılışta işletim sistemi çalıştırmam için manual olarak power etmem gerekiyor.

Gönderildi : 29/09/2012 15:41

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Bunun için sanal makinalara shared vm özelliği kazandırmanız gerekiyor, sonrasını yapabilirsiniz...

Takılırsanız detay yazarız.

Gönderildi : 29/09/2012 19:06

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediğin konuyu shared vm özelliğini araştırdım ama bi sonuç elde edemedim tam olarak daha dogrusu bu konuda kaynak bulamadım yeterli bulduklarım lada istediğim sonucu elde edemedim biraz daha detaylı anlatabilirmisin nasıl olcak.

Gönderildi : 29/09/2012 21:33

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

dediğin konuyu shared vm özelliğini araştırdım ama bi sonuç elde edemedim tam olarak daha dogrusu bu konuda kaynak bulamadım yeterli bulduklarım lada istediğim sonucu elde edemedim biraz daha detaylı anlatabilirmisin nasıl olcak.

http://nodsw.com/blog/leeland/2011/10/25-autostart-vmware-guest-login-windows

Uzun uzun yazmak yerine yazılı bir metin buldum burdan devam edebirsiniz.

Selamlar.

Gönderildi : 29/09/2012 22:09

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

VMware Workstation 8 açılışta otamatik çalıştırma bi sonuç alamaladım araştırmalara ragmen vazgeçtim hyper v kurdum sorun kalmadı yardımlarınız için teşekur ederim.

Gönderildi : 03/10/2012 17:15

Paylaş: