Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware esxi auto shutdown

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
686 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar 

yasadığım bir sorunu sizin ile paylaşmak istedim. şirketimize yeni bir sunucu aldık ve vm esxi 4.1 kurulumu yaptım içersine de windows server 2008 r2 sp1 yukledim ve ne olduysa bundan sonra oldu. makine kendiliğin den shutdown oluyor (sanki birisi sistem içersin den bilgisayarı kapat demiş gibi sistem kendiliğinden kapanıyor olamaz böyle birşey demeyin gözlerim le gördüm vm console dan sistemin kendiliğinden kapandığınır. sonra vm tool yuklememıstım bunuda yukleyıp denedım. gene aynı sorunu verdi. düşük bir ihtimal iso dosyasını değiştirdim gene aynısı oldu. fiziksel donanım dan kaynaklanıyor dedım aynı model sunucuya kurdum gene aynısı oldu :). en sonun da sp1 siz bir kurulum yapmayı denedım. su anda stabil sekilde çalışır durumda. sorun şu anda sp1 den kaynaklanıyor.  kaldırmayı ıstedım fakat cd ıcerısinde gömülü geldiğinden başarısız oldum. yasadığım sp1 li sistemde bu sorunu nasıl aşabilirim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 07/08/2012 13:14

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba,

donanım nedir? Microsofttan indirdiğiniz 2008r2 wsp1 dvd isosuyla deneyin derim.
Bu arada esxi updatelerinide unutmayın.

Selamlar.

Gönderildi : 07/08/2012 23:49

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Selam;

Burak Hocam'ın söylediklerine ek olarak , vSphere Client ile hem host'un hem sanal makinenin Task&Events tabında Events altında bir hata logu düşüyor mu? Makine kapandığında.

Varsa böyle bir hata log'u onu da paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/08/2012 02:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

donanım dell r510  3x600 15 k sas 2x5645cpu lu bir server bu donanımdan ıkı tane var elımde ıkısındede ıkısındede aynı sorunu yasadım.

kurulumu saten ms sitesinden indirdiğim sp1 li iso ile yapıyorum. versiyonuda esxi 5 yükselttim  fakat değişen birşey olmadı. event loglara bakıyorum orada sistem normal şekilde kapanmış gibi görünüyor. yanı birisi sistemin icersinde servere kapat demiş gibi kapanıyor. vm de de aynı powe off diyor baska da bır log atmıyor.

teşekkürler. 

Gönderildi : 08/08/2012 11:56

(@burakvardar)
Honorable Member

Çok garip bi durum, 
Şöyle bir önerim olur size;

1 - erişim passwordlerini değiştirin
2 - Sunucuları başka bir elektrik kaynağından besleyin...

Merakla bekliyorum sonucu...

Gönderildi : 08/08/2012 13:17

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Peki Ortamınızda  vSphere Update Manager yüklü mü? Update Manager ile ESXI host'unuza son patch'leride yüklemeniz mümkün müdür?

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/08/2012 22:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaa arkadaslar sorunu çözdüm

sistem activasyonunu yapmanız gerekıyor. windows server 2008 r2 sp1 ile gelen bir özellik sanırım bu çünkü ben activasyon yapmayarak test ıcın kullandıgım gene aynı donanımda olan bırkac sp1 siz sunucum daha var. uzun suredır de calısıyor hıc boyle bır sorunlakarsılasmadım. 

ilginiz için teşekür ederim. 

Gönderildi : 10/08/2012 12:45

(@burakvardar)
Honorable Member

Dikkatli test edin derim,  siz yeni kuruyor ve yasal kullanım çerçevesi içerisinde sunucu çalıştırıyorsunuz...

Bununla ilgili bir kb yada yada yayınlanmış bir duyuru varsa ok derim ama aksi halde kesinlikle bu çözüme karşı dururum...

Esx saat ayarlarına bir bakın birde... guest tarihini geri falan alır, bunun gibi saçma bişeyde çıkabilir.

Selamlar.

Gönderildi : 10/08/2012 18:43

Paylaş: