Forum

XenDesktop' ı kuram...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XenDesktop' ı kuramadım

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@oguzozturk)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle araştırdığımı hatta makaleleri okuduğumu belirtmek isterim...

XenDesktop u kullanacağım yer işyerim...

1 adet server ım olacak ve bende bütün herşeyi bunun üzerine kurucam...

Makalelerden anladığım şu ;

Windows Server 2008 R2, SQL Server , SCVMM bunları kuruyorum başka makalelerede baktım ama olmadı olmuyor...

Mesela WinServ 2008 R2 kurduktan sonra hangi adımları izlemeliyim Nasıl olmalı bu meret anlamıyorum... DNS server kurdum AD kurdum SQL server kurdum SCVMM kurdum Hyper-V kurdum :))) ama makalelerde sadece kurulumu anlatıyor kurulumun okadarını bende yapıyorum seçenekler çıkıyor ileri ileri diyosun kuruluyor bunu herkes paylaşmış 🙂  Ama benim sıfırdan ne kurmam gerektiği ve XenDesktop u nasıl kullanır hale getireceğimdir bunu kimse anlatmıyor.... XenDesktop Makalenizde Farklı farklı makinalar kullanılmış geniş bir Altyapıda kurulmuş ama Ben hepsini bir makinada çalıştırmak istiyorum bu nasıl mümkündür biri bunu anlatabilirse çok memnun olurum... Kuracağım versiyon XenDesktop 5.6 dır... 

Gönderildi : 27/06/2012 23:56

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

hyper-v ortamının altında eğer yeterince ram varsa tüm sistemi kurabilirsiniz. Xendesktop ı hyper-v altında kurtmak istiyorsananız. Ayrıca windows server üzerinde SCVMM kurmanızda gerekiyor. Son olarakta SCVMM client ını Xendesktop kurulu makineyede kurmanız gerekiyor. Xendesktop makalesinde kurulan ortam Xenserver olduğu için herhangi bir ikinci server kullanılmadı.

Gönderildi : 29/06/2012 22:13

(@oguzozturk)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Ben buranın ne olduğunu anladım teşekkür ederim cevaplarınız için...

İyi Çalışmalar bol kazançlar.... 

Gönderildi : 03/07/2012 16:06

Paylaş: