Forum

Esx 4.1 kullanıcı y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Esx 4.1 kullanıcı yetkileri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@safakhonca)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkadaşlar

forumda bulduğum konularla bir noktaya kadar geldim ama tıkandım sizlere sormak isterim...

ESX 4.1 programı ile sanallaştırdığım dedicatedim var.

Buradan bir bayim için kullanıcı oluşturdum (bayi1 kullanıcısı). bu kullanıcıma vshare de sanal makineler için "consol,reboot, start,stop" yetkisi verdim.. buraya kadar bir sıkıntı yok...

Bayim kendi web sitesinde kullandığı WHMCS scriptine ESX modülü aldı ve kendi müşterilerine reboot paneli vermek istiyor...

Root kullanıcısı ile sistem çalışıyor fakat kendi serverimin root kullanıcısının başka bir kişide olması güvenlik sorunu oluşturuyor. BAna ait diğer sanal makinelere erişebilecek konuma geliyor.

bu modilde Bayi1 kullanıcısınu denediğimizde login incorrect veriyor... Bu bağlantıyı nasıl açabilirim..

Bayi1 kullanıcısı modül ile dışardan erişip "consol,reboot, start,stop"  işlemlerii dışında başka bir iş yapmamasını istiyorum...

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/06/2012 17:26

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Kolay gelsin arkadaşlar

forumda bulduğum konularla bir noktaya kadar geldim ama tıkandım sizlere sormak isterim...

ESX 4.1 programı ile sanallaştırdığım dedicatedim var.

Buradan bir bayim için kullanıcı oluşturdum (bayi1 kullanıcısı). bu kullanıcıma vshare de sanal makineler için "consol,reboot, start,stop" yetkisi verdim.. buraya kadar bir sıkıntı yok...

Bayim kendi web sitesinde kullandığı WHMCS scriptine ESX modülü aldı ve kendi müşterilerine reboot paneli vermek istiyor...

Root kullanıcısı ile sistem çalışıyor fakat kendi serverimin root kullanıcısının başka bir kişide olması güvenlik sorunu oluşturuyor. BAna ait diğer sanal makinelere erişebilecek konuma geliyor.

bu modilde Bayi1 kullanıcısınu denediğimizde login incorrect veriyor... Bu bağlantıyı nasıl açabilirim..

Bayi1 kullanıcısı modül ile dışardan erişip "consol,reboot, start,stop"  işlemlerii dışında başka bir iş yapmamasını istiyorum...

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba;

Size installation guide 'ı gönderilmedi mi?Orada yazması gerekiyor.Ayrıca root yetkiside isteyebilir.Sadece root olarak çalışabilir. Bayi 1 kullanıcısının yetkilerini arttırın bakalım ozamanda hata vericekmi?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 04/06/2012 19:46

(@safakhonca)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Modülü kodlayanlarda bilmiyor apilere göre hazırlanmış pek bir bilgileri yok esx tarafını...

okadar çok seçenek varki tek tek denemeye zaman yetmez...

sadece apiler aracılığı ile uzaktan erişimi açabilirsem bayi1 kullanıcısına verdiğim kurallar etkili olacaktır diye düşünüyorum...

Gönderildi : 04/06/2012 19:50

Paylaş: