Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix Hata

44 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,387 Görüntüleme
(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Pardon ya ben karistirdim. XenServer uzerine kurdun degilmi. Quick Deployment yaptin sanirim degilmi ?

Gönderildi : 30/03/2012 20:07

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam 8080 yapınca bu sefer explorer da ilk girişte domain kullanıcı adı ve şifreyi de kabul etmiyor.

Gönderildi : 31/03/2012 18:01

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

hocam selam,

Geç cevap döndügüm için kusura bakma biraz yoğunum bu sıralar Citrix in bir toolu mevcut ismi XDPing bu dosyayı indirip dos artamında calıştırır mısın?XenDesktop oratmını genel bir kontrol ediyor eger orada bir hata alırsan aldıgın hata üzerinden gidersek çok daha çabuk çözüm üretebiliriz bence.

Gönderildi : 04/04/2012 14:21

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

merhaba,

problemi çözebildiniz mi?

Gönderildi : 13/04/2012 20:53

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bu konuda o kadar çok yazıştık o kadar çok denedim ki en sonunda sıkıldım ve kurulumu bıraktım. Bugünde şans eseri Türkiye ve yurtdışında Citrix eğitimi veren bir kişiyle tanıştım. Ona bu durumu anlattım ve uygulamalı olarak çözümü gösterdi. Bu hatanın sebebi .net Framework 2.0 ın bir bug' ından dolayı yaşanıyormuş. İlk kurulum yaparken Web Interface' yi kurmuyoruz. bütün kurulumu bitirdikten sonra "Web interface" yi kurmak istediğimizde cd nin içindeki .Net Framework 2.0 ı kuruyor. Web interface yi kurulumu bitirince Windows klasörü altındaki Microsoft.Net klasörünün içinde Framework 2.0 ı olduğu klasöre everyone "Full" yetki veriyoruz. Bu şekilde sorunsuz çalışıyor. Normal kurulum yaptığımızda tüm kurulumun içinde .net framework ü yüklüyor ve bu sorun oluşuyor. Yardımcı olan arkadaşlar SP1 siz windows kurun dediler onu bile denedim ama ondan kaynaklanmıyormuş. Kurulumu gösteren arkadaş Sp1 li Windows 2008 R2 ve Full Updateli haliyle kuruluma başladı. Ayrıca tüm kurulumu bitirdi herşeyi çalışır hale getirdi ondan sonra domain e aldı yine de sorun çıkmadı. Umarım işinize yarar. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 31/05/2012 01:02

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Supermis tesekkurler.

Gönderildi : 31/05/2012 12:46

Sayfa 3 / 3
Paylaş: