Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v üzerinde oracle çalıştırma hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
307 Görüntüleme
(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir projede hyper-v kullanmayı planlıyoruz fakat oracle veritabanı kullanılacak ve resmi desteğin olmadığını duydum. Aranızda Hyper-v vm üzerinde oracle kullanan veya kullanmayı deneyip sorun yaşayan var mı?

Gönderildi : 27/03/2012 14:39

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hyper-v uzerinde su anda suse ve windows 2003 makinalarda oracle database ( 11g-r2) server kullaniyoruz

herhangi bir sorun yasamadık henuz 

Gönderildi : 27/03/2012 14:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

VMware ve Hyper-V Oracle da halen certified değil aslında bunun nedeni kendi ürününün olması. 3-4 yıl önce daha kötüydü vmware kullanmak istediğimizde ben bilmem kurmayın diyorlardı şimdi sorulara cevap veriyorlar en azından.

Peki problem var mı yok şuan bütün projelerimizde vmware üzerine oracle 10-11g kullanılıyor. Bunun sebebi de aslında arkadaşların alışıklığından kaynaklanıyor. Hyper-v üzeri yürüyen proje yok şuan, yapacağız inşallah 🙂 fakat internet üzerine bir sürü makale, döküman dan görülebileceği üzere Hyper-V üzerinde oracle db stabil olabiliyor.

Proje yapan arkadaşlar paylaşır zaten.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2012 15:27

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkür ederim.O halde proje aynı şekilde devam 🙂

Gönderildi : 27/03/2012 17:00

Paylaş: