Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v sanal oturum ethernet kartı ekleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

hyper-v sanal oturum win7 kurulu.

sanal ağlarda etherneti görüyor.

fakat yerel network de farklı bir ip'ye sahip cihaz bulunuyor.

bu cihaz şuan normal bir kasada win7 kurulu ortamda çift ethernetle çalışıyor.

sanal ortamda çalışan win7 işletim sistemine bir ethernet kartı daha eklemem gerekiyor.

aynı şekilde çalışabilmesi için.

bunu nasıl yapmalıyım. 

Gönderildi : 18/03/2012 23:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/08/01/video-hyper-v-virtual-network-y-netimi-b-l-m-1.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/08/01/video-hyper-v-virtual-network-y-netimi-b-l-m-2.aspx  inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/03/2012 23:55

(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

rıza bey,

serhat bey'in anlatımları güzel.

yalnız benim içinde bulunduğum duruma çözüm getirmiyor.

videodaki tüm sanal network anlatımları tekbir seçim için geçerli.

bu seçimler external,internal ve private olarak yapılabiliyor.

benim sorum,sanal makine bir yandan internal haberleşme sağlarken,dış dünyaya

açıkken,öte yandan local network içersinde bulunan farkllı bir ip segmentine ait makineyle

yada cihazla haberleşmesini sağlamak.

yani sanalda çift ethernet kartı olmalı biri external diğeride internal yada private olmalı.

bu nedenle güncel olması açıısndan konu başlığını tekrar açacağım.

Gönderildi : 22/03/2012 01:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba örneğin 192.168.1.1 sizin networkünüz olsun ve sanal makinanız bununla haberleşiyor olsun.Bu blokta modeminiz olsun ve nete çıkıyor olun anladığım kadarı ile sizin farklı blokta bir cihazınız var 10.10.10.10 olsun buda siz istiyorsunuzki bunada erişiyim.Bunu sağlamak mümkün ama ortamda nat yapan bir şey olmalı örneğin nat yapacak olan makinaya 2 ethernet takıp biri 192li diğeri 10 lu bloğu görecek şekilde yapılandırılır.Sonra arada rras konumlandırılarak nat yapılırsa iki blokta pinglenebilir.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/01/31/video-dhcp-e-itimi.aspx bu video mantık açısından size yardımcı olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/03/2012 11:49

Paylaş: