Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

dl380 g7 sanalda network sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

sanalda 3 işletim sistemi çalışıyor.

win 2008 server r2,2 adet win7 pro .

hp dl 380 g7 e5620 sunucusunda default olarak 4 adet ethernet kartı var.

sanalda ağ kartlarının erişim hızlarına baktığımda 10,0 gb/sn şeklinde görülüyor.

herhangi bir işletim sisteminde ağ kartını değiştirmek istediğimde yada 3 nolu ethernet kartını sanal ağ kartlarına eklemek istediğimde,

yeni sanal ağ kartı diyip ekliyorum,dış olarak seçiyorum, 3 nolu kartı ekliyorum,sistem bu kart daha önce başka sanal ağa bağlandığından,

şimdi kullanılamıyor diye hata veriyor.

oysaki şu an bu ağ kartı tanımlı değil.bu sorunu aşmak için ne yapmak gerekir.

Gönderildi : 13/03/2012 02:08

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

VMware mi kullaniyorsunuz ?

10 GB gozukmesinin nedeni max destekledigi bandwidth den dolayi.

Gönderildi : 13/03/2012 04:08

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

sanalda 3 işletim sistemi çalışıyor.

win 2008 server r2,2 adet win7 pro .

hp dl 380 g7 e5620 sunucusunda default olarak 4 adet ethernet kartı var.

sanalda ağ kartlarının erişim hızlarına baktığımda 10,0 gb/sn şeklinde görülüyor.

herhangi bir işletim sisteminde ağ kartını değiştirmek istediğimde yada 3 nolu ethernet kartını sanal ağ kartlarına eklemek istediğimde,

yeni sanal ağ kartı diyip ekliyorum,dış olarak seçiyorum, 3 nolu kartı ekliyorum,sistem bu kart daha önce başka sanal ağa bağlandığından,

şimdi kullanılamıyor diye hata veriyor.

oysaki şu an bu ağ kartı tanımlı değil.bu sorunu aşmak için ne yapmak gerekir.

Bu Sorunu Hyper-V Üzerinde Yaşıyorsunuz ... Bunun İçin Hp Network Manager Üzerinden TEAM Olup Olmadığını Kontrol Et . Eğer Bu Tarafta Sıkıntı Yoksa Şöyle Bir Yol Dene Tavsiyemdir ; Hyper-V Virtual Network Üzerindeki Tüm Kartları Sil. Hp Network Management Üzerinden Team Varsa Onlarıda Sil. Sonrasında Bir Team Yapısı Oluştur Bunu Hyper-v Üzerine Virtual Network Dış Olarak Ekle Bu Şekilde Hem Fizikselde 2 Gb Sn. Eth. Yapmış Olursun Hemde Fail-Over Mimarisini Eth. Kartlarına Uygulamış Olursun. Sistemlerde 10Gb Görünmesindeki Sebep ise Microsoft Hayata Hızlı Giriyor Diyebilirsiniz. Yakında 10Gb Switch'ler Piyasaya Girdiğinde (Şu An Var Ama Çok Pahalı ) Network Hızlarıda Sanallar İçin 10 Gb Alt Yapısında Hazır Olacak. Tabi Bunun için Fiziksel Eth.'lar da Yine 10 Gb Olmalı. Buda Gen8 Sunucu Ailesinin Bir Kısmında Blade'lerin Hemen Hemen Hepsinde Hazır ...

Gönderildi : 13/03/2012 18:18

(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

bilgi için teşekkürler.

yalnız hp'nin network yönetim konsoluna girmek için HP System Management yazılımını

kullanıyorum,tüm şifreleri denediğim halde olmadı, yönetim konsoluna giremedim.

burada şifre sıfırlama resetleme konusunda bilgisi olan varmı.

Gönderildi : 13/03/2012 23:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba aynı soruyu http://www.cozumpark.com/forums/thread/317166.aspx  burada da sormuşsunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2012 00:29

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba aynı soruyu http://www.cozumpark.com/forums/thread/317166.aspx  burada da sormuşsunuz.

Rıza Hocam'dan Kaçmaz :)))

Sistemin Local Administrator Kullanıcısı İle Login Olabilirsiniz Yani Sunucunun Oturum Açarken Girdiğin Username Ve Password Orda da Geçerlidir.

Örneğin :

Administrator 123456 Gibi Diyelim... 

Gönderildi : 14/03/2012 02:27

Paylaş: