Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper V kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@kemalefran)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir adet IBM x3560 M3 makinem var.Ben bu makineyi Hem DC hemde File Server olarak kullanmak istiyorum.

Makineye Server 2008 R2 standart kurdum.1 Adet Hyper V ile Server 2008 R2 standart kurdum.

Sormak istediğim şu fiziksel makine üzerinde kurduğum makineyi mi yoksa sanal makineyi mi DC olarak kullanmam mantıklı olur.

Bir de makine 2 adet fiziksel ağ bağdaştırıcısı var birini Hyper-V için kullandığım makinenin kullanmasını istiyorum.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/03/2012 02:57

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Anladığım kadarıyla elinizde bir adet fiziksel sunucunuz var. Bu sunucu üzerine Windows Server 2008 R2 strandart kurdunuz ve üzerinde Hyper-V kurulumunu gerçekleştirdiniz. Eğer böyle ise active drectory kurulumunu fiziksel sunucunuz üzerine kurmanız daha mantıklı eğer active drectory sanal makine üzerinde konumlandırmak isterseniz. Bunun sizin için dezavantajları olacaktır. Şunu önemle hatırlatmak isterim active drectory sanal makine üzerine kurulamaz demiyorum. Kurulur ama dediğim gibi riskleri olacaktır. Mantıklı olan fiziksel sunucu üzerine kurmak Birde fiziksel sunucunuz üzerinde 2 adet fiziksel ağ bağdaştırıcısı olduğunu söylemişsiniz. Bu ağbağdaştırıcılarından birini Hyper-V hostunuz üzerinde external bir interface kart olarak kullanmanız mümkün. Umarım bilgilendirici olmuştur. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/03/2012 16:13

(@kemalefran)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Anladığım kadarıyla elinizde bir adet fiziksel sunucunuz var. Bu sunucu üzerine Windows Server 2008 R2 strandart kurdunuz ve üzerinde Hyper-V kurulumunu gerçekleştirdiniz. Eğer böyle ise active drectory kurulumunu fiziksel sunucunuz üzerine kurmanız daha mantıklı eğer active drectory sanal makine üzerinde konumlandırmak isterseniz. Bunun sizin için dezavantajları olacaktır. Şunu önemle hatırlatmak isterim active drectory sanal makine üzerine kurulamaz demiyorum. Kurulur ama dediğim gibi riskleri olacaktır. Mantıklı olan fiziksel sunucu üzerine kurmak Birde fiziksel sunucunuz üzerinde 2 adet fiziksel ağ bağdaştırıcısı olduğunu söylemişsiniz. Bu ağbağdaştırıcılarından birini Hyper-V hostunuz üzerinde external bir interface kart olarak kullanmanız mümkün. Umarım bilgilendirici olmuştur. Keyifli çalışmalar.

anladım.Teşekkür ederim Mehmet Bey.İkinci Interface nasıl makineye atayabilirim peki.

Gönderildi : 11/03/2012 17:21

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Sanal makine üzerine atıyacaksan ikinci bir external interface oluşturabilirsin örneğin Ext-1 diğeri Ext-2 şeklinde external interface fiziksel interface sayısıına bağlı olarak oluşturabilirsin. Örneğin 3 adet fiziksel interface varsa 3 adet external interface oluşturman mümkün.

Gönderildi : 11/03/2012 20:57

Paylaş: