Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanalda oturum açma hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
690 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

2008 server r2 standart kullanıyorum.

hyper-v kurdum.sanal olarak üzerine win7 ve 2008 server r2 kurdum.

sorun bu iki işletim sisteminin aynı anda çalışmaması.

vermiş olduğu hata mesajı;

win7 bağlı 'D:' açılamadı.hata dosya başka bir işlem tarafından kullanıldığından bu işlem dosyaya erişemiyor.

( 0x80070020)

sürekli bu hatayı veriyor.

hyper-v kurdum kaldırdım değişen bir şey olmadı.

böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş varmı,yada bilgisi olan.

herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/03/2012 13:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Sanırım anladığım kadarı ile aynı anda iki sanalı çalıştıramıyorsunuz. Oluşturduğunuz sanal makinalara verdiğiniz cpu,ram kaynakaları bilgisayarınızdaki toplam kaynaktan fazla olabilir.Bunu kontrol eder misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/03/2012 01:07

(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rıza bey sorunu yazdım ama pek görüş belirten olmadı,

Sorunu tesadüfen deneyerek çözdüm.

sanal sistemlerin tutulduğu yer olan kullanıclar\ortak\ortak belgeler\hyper-v klasöründe bulunan vhd dosyalarını,hyper v yönetim panelinde ver yaparak d içinde oluşturduğum

başka bir klasörün için kaydettim.Daha sonra yönetim sekmesindeki sanal oturumu sildim.

Tekrar sanal makineyi al sekmesini kullanarak dosyayı verdiğim klasörü gösterdim.

sanal işletim sisteminin tekrar oluşmasını sağladım.

bu şekilde yaparak 3 işletim sistemininde aynı anda çalışmasını sağlamış oldum.

sorunun kaynağını bilmiyorum.ama bu yöntemle çözmüş oldum.

Gönderildi : 11/03/2012 03:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Geri bildirim için teşekkürler. Geçmiş olsun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/03/2012 16:44

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba,

Biraz geç gördüm ama yanıtsız kalmasın.

Aynı VHD'yi (sanal dik) birden fazla VM'e eklemişsiniz 🙂 bu nedenle aynı anda start edemiyorsunuz. Normal bir VHD'ye aynı anda bir VM erişebilir.

Export/Import yaparak VHD'lerin çoğalmasını sağlamış oldunuz ve probleminiz çözülmüş.

Gönderildi : 14/03/2012 18:46

Paylaş: