Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware drs mantığı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

vmware workstation lab ortamında bir drs yapısı kurdum. 2 host var ve bir hosta bir guest bağladım.

1- guestin bağlı olduğu hostu  power off yaptığımda diğer hosta drs mantığında guest diğer hosta gecermi çünkü ha tanımlaması yapmadım.

2- ha ve drs aynı anca calışırmı

3- drs yapılandırmasında yaklaşık 30 dk bekledim ama boştaki host kapanmadı ? ( genel soru ama yapılandırmayı doğru yaptığımı düşünüyorum )

bu sorularıma verebileceğiniz cevapları bekliyorum

tesekkurler.

Gönderildi : 21/02/2012 19:30

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba;

Drs ve Ha kavramlarını öncelikle araştırmanızı öneriyorum.

DRS şu işi yapar ; hostlar arasındaki yükü mümkün olduğu kadar eşit şekilde ayarlar. Örnek veriyorum 10 sanal makinanız var 8 tanesi 1 hostta, 2 tanesi diğer hostta çalışıyor. DRS çalıştığı anda bu yük dengelemesini otomatik olarak yapacak ve uygun kaynak paylaşımını sağlayacaktır.

HA ise kısaca hostlardan biri kapandığında içindeki guestler kendilerini diğer hosta alırlar ve restart ederek açarlar.

Umarım net ve faydalı olmuştur.

Gönderildi : 21/02/2012 21:52

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba;

Drs ve Ha kavramlarını öncelikle araştırmanızı öneriyorum.

DRS şu işi yapar ; hostlar arasındaki yükü mümkün olduğu kadar eşit şekilde ayarlar. Örnek veriyorum 10 sanal makinanız var 8 tanesi 1 hostta, 2 tanesi diğer hostta çalışıyor. DRS çalıştığı anda bu yük dengelemesini otomatik olarak yapacak ve uygun kaynak paylaşımını sağlayacaktır.

HA ise kısaca hostlardan biri kapandığında içindeki guestler kendilerini diğer hosta alırlar ve restart ederek açarlar.

Umarım net ve faydalı olmuştur.

Peki

Ha ve drs aynı anda yapılandırıliyormu. Siz hiç böyle bir yapıya karsilastinizmi .

Gönderildi : 21/02/2012 22:05

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Lisans durumunuza bağlı olarak değişir. Yapabilirlik konusuna gelince evet konfigure edebilirsiniz. Yukarıda yazdığım gibi iki kavram birbirinden farklıdır.

Gönderildi : 21/02/2012 22:13

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

vSphere client'ın içinde New Datacenter'ın altında oluşturduğun New Cluster'a sağ kılik Edit Settings yaptığında karşına istediğin menü çıkıyor. DRS ve HA'yi aynı anda kullanabilirsin.

Gönderildi : 22/02/2012 14:21

Paylaş: