Forum

.vhd aynı anda ka&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.vhd aynı anda kaç kişi tarafından kullanılabilir?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
285 Görüntüleme
(@emil_kizilok)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Diyelim ki 50gb lik program.vhd oluşturdum, aynı anda kaç client tarafından kullanılabilirr?

En az 20 clientin kullanması için ne yapmalıyım?

Gönderildi : 19/02/2012 22:04

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

vhd dosyası bir sanal makineye bağlı durumda iken sadece okunabilir durumda olur ki bu durumda sadece ilgili sanal makine tarafından kullanılabilir.

Bir vhd dosyasına 50 Gb lık program demek ile amacınızı biraz daha açabilir misiniz?

Gönderildi : 19/02/2012 23:23

(@emil_kizilok)
Active Member
Konu başlatıcı

Kendi çapımda ufak bir proje üretmeye çalışıyorum.

Amaç internetcafelerdeki online oyunların güncelleme sorununu ortadan kaldırmak!

Hedef 50-100gb arasında yaratacağım Sanal bir sürücüye Online oyunları kurarak, Tüm oyunları, bu sanal sürücüyü clientlere ekleyerek ayrıca bu sürücüyü clientlerde deepfreeze ile koruyarak oynatmayı düşünüyorum. Ana makinadaki sanalsurucu dosyasındaki oyunları güncelediğimde clientlerde de guncel olucak. amaç Salt okunur olmadan *.vhd dosyasını kullanabilmek.

Başka bir deyişle client makinadan server ın tam paylaşımlı klasörüne sanal 80gb lık sanal disk oluşturdum. İçinede istediğim değişikliği yapayım fakat kapatıp açınca eski haline dönsün diye sürücü harfini deepfreez ile kilitlemekti.

Gönderildi : 20/02/2012 01:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ağ sürücüsü gibi bir kolaylık varken neden vhd ?

güncellemesi daha zor vs.

ağ sürücüsü ile işletim sisitemine bağlı olarak 20 eşzamanlı kullanıcıya eişim sağlayabilirsin.

Gönderildi : 20/02/2012 04:33

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Ama ornek veriyorum bir adet exe yi sadece sadece bir kisi kullanmazmi ?

Gönderildi : 20/02/2012 14:50

(@emil_kizilok)
Active Member
Konu başlatıcı

Ama ornek veriyorum bir adet exe yi sadece sadece bir kisi kullanmazmi ?

Cidden, aynı exe üzerinden, birden fazla kişinin çalıştığı bir program, görmediniz mi daha evvel? 

Gönderildi : 21/02/2012 01:35

Paylaş: