Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware 8.0 sanal ve gerçek ağ arası bağlantı kurma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
596 Görüntüleme
(@HuseyinDEMiREL)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

VMware üzerinde tanımlı bulunan bir networküm var. Ayrıca network üzerinde Server 2003 Ent. üzerinde DC tanımlı. 

DC donanım yapısında 2 tane ethernet kartım tanımlı. Bunlardan 1.si network için, 2.si ise domain bloğu için tanımlıdır. 

Modemin Ağ geçidi 192.168.1.1 ve DC'nin IP adresi 192.45.2.1 'dir. DC'nin  Bridge ve Replicate özellikleri işaretlidir.

VMware üzerinde kullandığım DC de ayrıca IIS kurulmuş ve web sitesi yayını yapmaktadır. Local olarak yaptığım testler başarılı. Ancak dış bağlantılardan (internet üzerinden başka kullanıcıların) bu IIS servisi üzerinde çalışan sisteme erişimlerini nasıl sağlatabilirim?

Kısacası VMware ile kurduğum ağın gerçek networkümle haberleşmesini nasıl sağlatabilirim?

Saygılar. 

Gönderildi : 31/01/2012 04:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer sanal sunucunun internet erişimini sağladıysanız bundan sonra firewall üzerinden o makinaya port yönlendirmesi yapmanız gerekir.

8080 portunu mesela... 

Gönderildi : 31/01/2012 11:45

(@HuseyinDEMiREL)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mumin Bey Merhaba;

Firewall üzerinden ilgili portlar zaten hazır durumda, ancak tek sıkıntı sanal PC'me ping attığımda yanıt alamıyorum. Atadığım static IP adresine ulaşamıyorum.

Selamlar. 

Gönderildi : 01/02/2012 02:14

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

VMware ethernet ayarlari nasil ? Ne sekilde bagli bilgisayariniza ?

Gönderildi : 06/02/2012 21:29

Paylaş: