Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Esxi 5.0 hk.  

RSS
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

VMware Esxi 5.0 kullanıyorum. Host içerisinde sadece 1 adet Server 2003 kurulu sistem var. Fakat belirli aralıklarla Esxi 5.0 resimdeki uyarı alıyorum ve kapanıyor.

http://img43.resimup.net/pm/F0IC.html

Yardımlarınız için teşekkürler...

Alıntı
Gönderildi : 13/01/2012 19:14
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Fatih Komitgan"]

Merhaba Arkadaşlar,

VMware Esxi 5.0 kullanıyorum. Host içerisinde sadece 1 adet Server 2003 kurulu sistem var. Fakat belirli aralıklarla Esxi 5.0 resimdeki uyarı alıyorum ve kapanıyor.

[/quote]

Hocam sanırım çift çekirdekli HT destekli bir CPu kullanıyorsun. Tam emin değilim lakin sistem CPU ları bekleme modu gibi bir moda almaya çalışıyor gibi yada CPU bekleme oduna kendisi geçiyor sistem uyandıramıyor gibi. ESXI içinde configirasyon bölümünde gelişmiş ayarlarda heartbeat adlı bir özellik var ise kontrolü kapatabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2012 03:35
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

[quote user="Ertan ERBEK"][quote user="Fatih Komitgan"]

Merhaba Arkadaşlar,

[/quote]

Hocam sanırım çift çekirdekli HT destekli bir CPu kullanıyorsun. Tam emin değilim lakin sistem CPU ları bekleme modu gibi bir moda almaya çalışıyor gibi yada CPU bekleme oduna kendisi geçiyor sistem uyandıramıyor gibi. ESXI içinde configirasyon bölümünde gelişmiş ayarlarda heartbeat adlı bir özellik var ise kontrolü kapatabilirsiniz.

[/quote]

Ertan Hocam deneyip bilgilendirme yapacağım teşekkürler...

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2012 04:10
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

Problem devam ediyor. Maalesef düzelmedi...

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2012 11:51
Evren Banger
(@evrenbanger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Arastirdigim kadariyla server in BIOS update tini yapmalisin. Daha sonra sorun duzeliyormus. Iyi calismalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/01/2012 03:32
Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Fatih merhaba hostun nedir, marka ve model olarak yazar mısın?
vmware kullandığın donanımı support ediyor mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/01/2012 20:41
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

[quote user="Burak Vardar"]

Fatih merhaba hostun nedir, marka ve model olarak yazar mısın?
vmware kullandığın donanımı support ediyor mu?

[/quote]

Merhaba Burak Hocam ,

Desktop üzerinde deneme amaçlı kullanıyorum Core i3 350m işlemci 8 gb.ddr 3 ram şeklinde bir pc var. Labaratuar ortamı hazırladım. Daha önceleri bu sistemle ESXi 4.0 kullanıyordum ve sorun yaşamadım.

İyi çalışmalar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2012 01:53
Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Fatih Hocam, bios tarafında bir problem olmadığını düşünerek (Firmware Update etc...  ), power plan'ı high performance yapıp, makinanı mümkünse kapatıp tekrar dener misin?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2012 11:34
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

[quote user="Burak Vardar"]Fatih Hocam, bios tarafında bir problem olmadığını düşünerek (Firmware Update etc...  ), power plan'ı high performance yapıp, makinanı mümkünse kapatıp tekrar dener misin?
[/quote]

Yaklaşık 24 saattir kesintisiz çalışıyor. Sanırım düzeldi. Teşekkürler Burak Hocam...

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2012 01:57
Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Hadi geçmiş olsun Fatih Hocam, Bursaya döününce arıcam bak, lise günlerini yad edicez...

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2012 12:00
sakaryafirat
(@sakaryafirat)
Üye

Merhaba

hocam bu ayar nerede 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2012 12:54
Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Merhaba

Control Panel- Power Options- Power Plan- High Performance

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2012 12:59
Fatih_Komitgan
(@Fatih_Komitgan)
Üye

[quote user="Burak Vardar"]Hadi geçmiş olsun Fatih Hocam, Bursaya döününce arıcam bak, lise günlerini yad edicez...
[/quote]

Kesinlikle Burak Hocam ... Çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2012 18:00
 Anonim

Merhaba

hocam bende bu ayar balanced olarak gözüküyor ama esx 4.1 de sorun gözükmüyor. bu ayarı high performance yapmak bena ne kazandırıı veya

olmaması ne kaybettirir 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/01/2012 11:18
Paylaş: