Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Workstation 8 - Usb hdd sorunu.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@VahitDerin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Selam,

VMware Workstation 8 ile beraber gelen birtürlü çözemediğim bir sorun

Sorun sanal makinelerime usb harddisk takıldığında o sanal makinede donmalar başlayıp ve bir süre sonra kilitlenmesi, usb harddiski Removable Devices bölümünden disconnect ettiğimde fiziksel makinede harddisk sorunsuz çalışıyor. sanal makineyi kilitlendiği için reset atmak zorunda kalıyorum.
Diğer usb bileşenlerinde bir sorun yok gibi görnüyor usb flash bellekler çalışıyor fakat fiziksel makinede sorunsuz çalışan iki farklı usb hdd sanal makineleri kilitliyor.VMware diğer sürümlerde böylebir sorun yoktu.

Çözüm için denediklerim,

Farklı VMware Workstation sürümlerini kurup kaldırıp tekrar sürüm 8 e döndüm olmadı, kaldırırken Your Uninstaller ve VMWare Cleanup Tool isimli yazılımları kullandım ama sanırım tüm kırıntıları temizliyemiyorum çünkü tekrar VMware Workstation 8 kurduğumda Sanal makineler VMware Workstation içinde hazır sıralı duruyor..
VMware Workstation 8 i kaldırıp tüm kalıntılarını nasıl temizliyebilirim?
Yeni sanal makine oluşturup  Xp.Sp3 ve Windows7-x64 yükledim olmadı
VMWare Tools tekrar yükledim olmadı
Bioslara baktım ama usb ile ilişkili seçenek yok.
Antivirüsleri vs. kapattım olmadı  

Kulanılan bilgisayar Notebook i7 işlemcili ve 8Gb ramli
Usb çoğaltıcı kullanmıyorum direk usb girişine takıyorum harddiski
Usb Harddisk 2.5" 500Gb
Windows7-x64 üzerine VMware Workstation v8-0-1-528992 kurulu
Sanal makineler Xp.Sp3 ve Windows7-x64

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

Gönderildi : 17/12/2011 03:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Aynı işlemi vm7 üzerinde denediniz mi? Bende de aynı ortam var USB Disk vs. takınca kitlenme yapmıyor.

Gönderildi : 17/12/2011 14:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ana makinadaki sanallaştırma sürücülerinde sorun olabilir.

bunları inceleyin/yenileyin.

Gönderildi : 17/12/2011 15:02

(@VahitDerin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Daha önceden wm7 versiyonlarında bu sorunu yaşamıyordum wm8 ile gelen yenilikler nedeniyle wm8 e geçtim ve sanal makinelerimi wm8 de kurdum wm7 ye  tekrar dönmek istemiyorum, tabii bu sorunu aşamazsam mecbur dönücem.

Dediğiniz gibi Ana makine sanallaştırma sürücülerinde bir sorun olduğunu bende düşünüyorum ama bu sürücüler hangileri ve nasil inceleyip yenileyebilirim ? wm yi kaldırıp yukarıda yazdığım gibi çeşitli kalıntı silici proğramlarla temizleyip tekrar wm8 i kurdum ama sanırım kalıntıları yada sürücüleri temizliyemiyorum. 

Normalde kaldırıp tekrar yüklediğimde sürücülerinde yenilenmiş olması gerekmez mi? ama bir nedenden dolayı yenilenmiyor gibi sanki !.

Bahsedilen sürücüler hangileri tam olarak bilmiyorum, nasıl inceleyip yeniyebilirim?

Gönderildi : 18/12/2011 02:59

Paylaş: