Anasayfa » Forum

Hyper v Taşıma Hk.  

RSS
mustafa kaya
(@mustafakaya)
Üye

Merhabalar. Farklı bir sunucuda bulunan vhd dosyasını farklı bir sunucuya aktardım ve çalıştırdım. Sanalda yerel ağ bağlantısını görüyor fakat sunucu ile iletişime geçemiyor. Network ayarlarını hyper v taşımasında nasıl yapmak gerekir.?

Alıntı
Gönderildi : 16/12/2011 12:50
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="Mustafa KAYA"]Merhabalar. Farklı bir sunucuda bulunan vhd dosyasını farklı bir sunucuya aktardım ve çalıştırdım. Sanalda yerel ağ bağlantısını görüyor fakat sunucu ile iletişime geçemiyor. Network ayarlarını hyper v taşımasında nasıl yapmak gerekir.?[/quote]

Eski İp Adreslerini Tekrar Veriniz . Bunun Dışında Eğer Bu Gibi Sıkıntıları Yaşamak İstemiyorsanız

1. Export - İmport Şeklinde Taşıyınız 

2. İki Hyper-V Host'tada Virtual Network Kısmında Oluşturdunuz Virtual Eth. İsmi Aynı Olsun. O Zaman Sorunsuz Geçiş Yapacaktır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2011 12:52
mustafa kaya
(@mustafakaya)
Üye

[quote user="Serkan Taş"]

[quote user="Mustafa KAYA"]Merhabalar. Farklı bir sunucuda bulunan vhd dosyasını farklı bir sunucuya aktardım ve çalıştırdım. Sanalda yerel ağ bağlantısını görüyor fakat sunucu ile iletişime geçemiyor. Network ayarlarını hyper v taşımasında nasıl yapmak gerekir.?[/quote]

Eski İp Adreslerini Tekrar Veriniz . Bunun Dışında Eğer Bu Gibi Sıkıntıları Yaşamak İstemiyorsanız

2. İki Hyper-V Host'tada Virtual Network Kısmında Oluşturdunuz Virtual Eth. İsmi Aynı Olsun. O Zaman Sorunsuz Geçiş Yapacaktır. 

[/quote]

Virtual Eth. İsmini bilmiyorum. Export etme şansım olmadı. Sunucu ile sanalı iletişime geçiremiyorum. nasıl yapabiliriz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2011 12:56
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="Mustafa KAYA"][quote user="Serkan Taş"]

[/quote]

Virtual Eth. İsmini bilmiyorum. Export etme şansım olmadı. Sunucu ile sanalı iletişime geçiremiyorum. nasıl yapabiliriz?

[/quote]

Eğer Makinayı Eklerken Sizdeki Virtual Network Adapter'i Seçtiyseniz Hyper-v İçin Kullandığınız O Zaman İletişime Geçmesi Lazım.

Bunun Dışında Driver Sıkıntısı Yaşıyor olabilir Sunucunuz Onuda Şu Şekilde Yapabilirsiniz .

Vm Güvenli Modda Açın

Oturum Açınca Vm Konsolundan  İnsert İntegration Services Setup Disk Seçeneğini Seçip Cdrom içerisine Girip Yüklemesini Yapınız(Eğer Kendi Oto. Olarak Yükleme Ekranını Çağırmazsa) O Zaman Sorunsuz Çalışması Gerekli Eğer Gene Çalışmazsa Oluşturmuş Olduğunuz Virtual Network Adapter'de Bir Sıkıntı Vardır .

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2011 18:07
mustafa kaya
(@mustafakaya)
Üye

Yeni bir Virtual Network Adapter uygulayarak problemi hallettim teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2011 21:02
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="Mustafa KAYA"]Yeni bir Virtual Network Adapter uygulayarak problemi hallettim teşekkürler.
[/quote]

Tebrikler .. Sorunu Çözmene Sevindim Başarılar... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2011 23:20
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol