Forum

Avhd dosyalarını si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Avhd dosyalarını silsem

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@BurakUyar)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce bir çok kez aldıgım screenshot lar yüzünden başım dertte çok yer kaplıyor tavsiyeniz _?

Avhd silsem problem olurmu  ?

Gönderildi : 17/11/2011 15:00

(@BurakUyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 17/11/2011 15:15

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Snapshot ları sildikten sonra merge işlemi yapıldı mı?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/11/2011 15:33

(@BurakUyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

slm hakan hocam,

merge işlemi yapmadım, bazı sildiğim snapshotları altında klasörlerle beraber sil dememiş olabilirim !

resim deki gibi sıkıştır mı demeliyim ?  

Gönderildi : 17/11/2011 16:27

(@m-hakancan)
Noble Member

Hocam öncelikle snapshot ları sildikten sonra merge işlemini gerçekleştirmen lazım ki avhd dosyası vhd dosyası ile birleştirilebilsin. Bunun için sanal makinenizin kapatılıp merge işleminin başlaması sağlanmalıdır. Eğer merge işlemi olmadan silerseniz avhd dosyasında o zamana kadar yapılan değişiklikler de kaybolacaktır.

Öncelikle sanal makinenizi kapatıp merge işleminin başlayıp başlamadığını kontrol edin. Ardından sanal makinenizin ayarlarında disklerin herhangi bir avhd dosyası ile bağlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için ilgili sanal disk dosyası için Inspect işlemini yapmanız yeterli olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/11/2011 16:51

(@BurakUyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam yardımınız için tşk ederim

söylediklerinizden yola cıktım ve başarılı oldum ...

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 17/11/2011 17:07

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim çözülmesine sevindim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 17/11/2011 17:19

(@KorayKAMEK)
Gönderiler: 10
Active Member

merhaba;

Sanal makine durdurulup avhd merge edilmeden silindiyse ne yapmamız gerekecek.

Böyle bir durumda sanal makine tekrar çalışmıyor ancak elimizde vhd duruyor.

Kayıplar olacağı muhtemel fakat hiç olmamasından iyidir. 

Gönderildi : 23/08/2012 12:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu durumda vhdyi hdd olarak bağlayıp devam edebilirsiniz. Bu durumda snapshot alınmasından sonraki hiç bir aşama varolmayacak ve kayıp olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2012 12:50

Paylaş: