Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Lisans Değişimi

muzafferboyaci
(@muzafferboyaci)
Üye

Merhaba,


 Vmware Lisans upgrade'i yaparak lisansımızı 5 versiyonuna çıkardık. VCenter 5 kurulumunu yaptım, lisans key'ini değiştirdim, Bununla beraber CPU lisanslarımızda değişti. Fakat  değişen lisans keylerini yenisiyle update yapamıyorum. Bunun için ESX server'lar üzerinde herhangi bir ayar veya update işlemi gibi bir şey mi yapmak gerek. Eski lisans keyler de VSphere 4 Advanced yazıyordu, Update sonrasında VSphere 5 Enterprise olmuş, bu yeni keyleri girmek için ne gibi bir işlem yapmak gerekiyor.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17/11/2011 16:23

Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Merhabalar sizin aldığınız lisans nedir, vmware yanlış hatırlamıyorsam advance lisans sahibi olanlar 5.0 enterprise sürümüne otomatik olarak geçecekler demişti. Daha sonra bu kararını değiştirdimi bilmiyorum. Ancak sizin elinizdeki lisanslar nedir enterprise plus mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2011 20:22

muzafferboyaci
(@muzafferboyaci)
Üye

ESX 4.1 kullanıyorduk sanırım ESXi sürümünden devam etmek gerekiyormuş, şuan sunucularımı ESXi 5 sürümüne update ediyorum, ESX 4.1 de yeni keyleri kullanamayınca ve son sürümde bu olunca karışıklık oldu. vCenter'i 5 sürümüne yükseltince ESX sunucularıda ESXi 5 ile update etmek gerekiyormuş, teşekkür ederim problem çözüldü.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 18/11/2011 13:00

Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Problemin çözüldüğüne sevindim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/11/2011 16:15

Paylaş: