Forum

Vmware Lisans Değiş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Lisans Değişimi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@muzafferboyaci)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Vmware Lisans upgrade'i yaparak lisansımızı 5 versiyonuna çıkardık. VCenter 5 kurulumunu yaptım, lisans key'ini değiştirdim, Bununla beraber CPU lisanslarımızda değişti. Fakat  değişen lisans keylerini yenisiyle update yapamıyorum. Bunun için ESX server'lar üzerinde herhangi bir ayar veya update işlemi gibi bir şey mi yapmak gerek. Eski lisans keyler de VSphere 4 Advanced yazıyordu, Update sonrasında VSphere 5 Enterprise olmuş, bu yeni keyleri girmek için ne gibi bir işlem yapmak gerekiyor.

Gönderildi : 17/11/2011 17:23

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhabalar sizin aldığınız lisans nedir, vmware yanlış hatırlamıyorsam advance lisans sahibi olanlar 5.0 enterprise sürümüne otomatik olarak geçecekler demişti. Daha sonra bu kararını değiştirdimi bilmiyorum. Ancak sizin elinizdeki lisanslar nedir enterprise plus mı?

Gönderildi : 17/11/2011 21:22

(@muzafferboyaci)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

ESX 4.1 kullanıyorduk sanırım ESXi sürümünden devam etmek gerekiyormuş, şuan sunucularımı ESXi 5 sürümüne update ediyorum, ESX 4.1 de yeni keyleri kullanamayınca ve son sürümde bu olunca karışıklık oldu. vCenter'i 5 sürümüne yükseltince ESX sunucularıda ESXi 5 ile update etmek gerekiyormuş, teşekkür ederim problem çözüldü.

Gönderildi : 18/11/2011 14:00

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Problemin çözüldüğüne sevindim...

Gönderildi : 18/11/2011 17:15

Paylaş: