Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Desteği

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@ebubekirsiddik)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

üç adet IBM sunucumuz var.

Bir adet lisanslı  Enterprise 2008 R2 Edition ımız var.

Biz bir makineyi DC diğerine exchange server en sonuncusuna file server kurulumu yapılacak.

Hyper-V teklojisini  kullanarak ek lisans almadan bu işlemleri yapabilir miyim ?

Gönderildi : 14/11/2011 17:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hyper-v kullanırken server 2008 r2 enterprise lsiansınız olduğu için 4 adet server 2008 r2 kurabilirsiniz. Bunun dışındaki server cal exchange ve exchange cal için lisans almanız gerekli.

Saygılaırmla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/11/2011 17:28

(@ebubekirsiddik)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekürler.

Bu üç makineyi birleştirip beraber Hyper-V için  kullanabilir miyim peki?

Yoksa bir makine üzerinde mi bu işlemi yapamalıyım.

Fault -tolerance tarzı bir şey yapamıyor muyum peki ?

Gönderildi : 14/11/2011 17:31

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

cevap için teşekürler.

Bu üç makineyi birleştirip beraber Hyper-V için  kullanabilir miyim peki?

Yoksa bir makine üzerinde mi bu işlemi yapamalıyım.

Fault -tolerance tarzı bir şey yapamıyor muyum peki ?

Tek Makine Üzerinde Yapman Lazım Sunucu İşletim Sistemi İçin... Exchange İçin İse Zaten Lisans Alman Lazım... 

Gönderildi : 14/11/2011 17:34

(@ebubekirsiddik)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ben şunu soruyorum.Üç adet fiziksel makinemi hyper-V ile nasıl kullanabilirim.

Gönderildi : 14/11/2011 21:31

(@serkantas)
Prominent Member

Aslında İstediğin Fail-Over Cluster Dediğimiz Yöntem Sanırım Biri Kapansa Bile Ondaki Sunucular Diğer Fiziksel Host'lara Gidip Orda Hiç Durmadan Devam Etsin Doğrumu Anladım Acaba ???

Eğer Buysa Sana Bir Kaç Proje Hazırlayabilirim. 

Gönderildi : 15/11/2011 02:54

(@ebubekirsiddik)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Proje hazırlayabilirim derken anlayamadım.Bu işlemi cluster yapısı ile birleştirebiliyor muyum ?

Gönderildi : 15/11/2011 20:34

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Eger Hyper-V ' de cok tecruben yoksa. Bu ise girismeden once sitedeki makaleleri okumani tavsiye ederim. En azindan bir fikir sahibi olabilirsin. Iyi calismalar.

Gönderildi : 15/11/2011 21:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

SCVMM ile p2v işlemi yaparak fizikselleri sanala çevirebilirsiniz.  http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2009/07/25/virtual-machine-manager-p2v-converting-fizikselden-sanala-cevrim.aspx

Gönderildi : 15/11/2011 23:07

(@serkantas)
Prominent Member

Proje hazırlayabilirim derken anlayamadım.Bu işlemi cluster yapısı ile birleştirebiliyor muyum ?

Arkadaşlarım Zaten Bir Çok Konuda Seni Bilgilendirmiş

Projeyi Yaparız Derken Kastedmek İstediğim ;

Bana Yapını Basit Bir Şekilde Çizip Gönderirsen Ben Sana Yapın İçin Bir Yol Haritası Oluştururum Ve Bunu Visio'da Çizip Sana Geri Gönderirim

Bunu Hem Sorunun Çözülsün Hemde İstediğin Şeyin Ne Olduğunu Tam Tespit İçin Kullanıyoruz diye Düşünebilirsin.  

Ordan Sonra Kafana Yatan Bir Yolu Seçersin Burdan Sana Onun İle İlgili Yardımcı Oluruz. Projeni Beraber Tamamlamış Oluruz. 

Gönderildi : 16/11/2011 12:01

Paylaş: