Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VHD'yi network üzerinden boot edebilmek.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Windows 7'nin VHD üzerinden boot edebilmesi ile ilgili şirket içerisinde çalışmalar yapmaya başladım. Nerelerde kullanabileceğimi araştırırken kullanacağım alanları belirledim. Bu alanlardan bir taneside şirket içerisinde Network Üzerinden VHDlerin boot edebilmesi konusunda bir fikrim oluştu. üst düzey yöneticilerin "eve gittiğimde notebooğumda şunu yapmak istiyorum bunu yapmak istiyorum" gibi istekleri oluyor. Sayı olarak gerçekten 10larla ifade edebilecek kadar fazlalar. 🙂 benimde aklıma network üzerinden VHD bootu kullanmak geldi. kullanıcıların şirket içerisinde iken bir server üzerinde tutacağım VHD üzerinden boot etmelerini sağlayabilirsem hem yedeklerini almış olucam hemde kullanıcının evinde localde çalışan işletim sistemlerini kullandırarak istedikleri gibi çalışmalarını sağlıyabileceğim. Bu konuda başta Serhat hocamdan ve diğer arkadaşlarımdan yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 14/10/2011 19:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ağ üzerinden bir nebze katlanılabilir bir durum olabilir. hız açısından Ama için evden nasıl çalışabilecekler?

VPN yaparsan belki ama bant genişliği  vs derken zaten anlamsız olur.

Böyle bir şey yerine terminal server kullanmalısın.

bu şeekilde Evdeki bilgisayara 10MB dlık dosyayı değil. 1MB lık ekran görüntüsü gönderirsin.

Gönderildi : 14/10/2011 21:25

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

günaydın;
kullanıcılar şirket içerisinde VHD'yi kullanıcak, eve gittiklerinde bilgisayarlarında local kurulu olan işletim sistemlerini kullanıcak.

Gönderildi : 17/10/2011 11:33

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Bunun Yerine Terminal Server Kurup Onu Kullandır Kafan Rahat Etsin Network Üzerinden Buu Yaparsan Trafiği Hayal Edemiyorum ...Tabi Benimki Sadece Tavsiye Herşeyden Önce Denemek Lazım Neler Olacağını Öyle Görebiliriz.

Gönderildi : 17/10/2011 15:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

öncelikle şunu düşünmelisin

normal bilr bilgisayarın  her türlü çalışması esnasında sürekli diskten veri okur yazar önbellekleme vs.vs.vs.

bu kadar bir trafik günümüzdeki disklerin bile "yavaş" kalmasına sebep olurken sen bunları 10 a bölüp birde ağ üzerinden taşımayı düşünüyorsun.

imkansız değil ama 386 ile çalışmak gibi bir şey olacaktır.

maliyet odaklı düşüneyim diyorsan Win 2008 Foundation  işini görür.  maliyetide düşük. kur sistemi hrkes RDP ile bağlansın.

kendi bilgisayarından da istediğini yapsın. zaten her istediğiniz yapsın diyorsanız tam tersini yapmalısınız.

Kendi sistemleri yerine her istedikelrini yapabilecekleri bir sanal sistemleri olsun. bu şekilde virüs, vs derdinizde olmaz.

Gönderildi : 17/10/2011 15:39

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Paylaş: