Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v cluster ile ilgili bir soru

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selam,

daha araştırmalarıma başlamadan ön bilgi olarak uzmanlık sorusu sormak istiyorum .

yapıda hyper-v guest to guest cluster var 2 server bir storagte nodler aynı zamanda çalışıyor ve nodların üzerinde sanallar var onlarda aynı anda çalışıyor. nod lardan biri gittiğinde nodun üzerindeki sanallar diğer sağlam ayakta duran node geçiyor.

şimdi soru şu aslında. böyle bir yapıda web farm yapabilirmiyim. yaparsam hyper-v cluster yapısını bozarmıyım...

teşekkürler.

Gönderildi : 26/09/2011 19:49

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Web farm dan kastınız, örneğin web sitesini birden fazla sunucu üzerinde NLB yapısında mı çalıştırmak yoksa Sharepoint Portal Server farm yapısını mı kullanmak?

Biraz açabilir misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 26/09/2011 20:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sizin yapacağınız web farm yapısı Hyper-v üzerinde koşan sanal sunucularda koşacaksa eğer bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sonuçta Hyper-v size bir platform sunuyor ve onun üzerindeki sanal makinalarda siz işlem gerçekleştiriyorsunuz yani Hyper-V clusterdan bağımsız olan makinalarda yapacaksınız o işlemi. dolayısı ile sorun olacağını sanmıyorum.

Gönderildi : 26/09/2011 20:36

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

mümin hocam hyper-v cluster içerisinde çalışan serverlerde yapıcam sanal serverlrde yapıcam. örneğin 2 adet web serverim olucak onlar çalışacak.

Gönderildi : 26/09/2011 21:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ozaman hiçbir sorun olmaz. çünkü yukarıdaki postumda da anlattığım gibi Hyper-V sadece bir platformdur ve senin uygulamaların o platformun üstünde koşan sunucularda yapılacak.

dolayısı ile senin Hyper-V clusterına hiçbir şekilde zarar vermez.

Gönderildi : 26/09/2011 23:40

Paylaş: