Forum

vhd dosyasını calıs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vhd dosyasını calıstırmak

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@BarisTabaklar)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

hyper-v de olusuturdugumuz sanal win7 os sistemimiz yanlıslıkla save komutuna basarak sonra onu iptal ederek akabinde start olamama durumuna gelmıstır xml dosyalarınında olmadıgını varsayar isek elimizde sadece vhd dosyası bununan sistemi tekrar nasıl hyper-v servera tanıtıp geri çalıştırırız yada içindeki datalara ulaşmak için neler yapabiliriz.

saygılar..

Gönderildi : 10/08/2011 21:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

hyper-v de olusuturdugumuz sanal win7 os sistemimiz yanlıslıkla save komutuna basarak sonra onu iptal ederek akabinde start olamama durumuna gelmıstır xml dosyalarınında olmadıgını varsayar isek elimizde sadece vhd dosyası bununan sistemi tekrar nasıl hyper-v servera tanıtıp geri çalıştırırız yada içindeki datalara ulaşmak için neler yapabiliriz.

saygılar..

Yeni bir sanal sistem oluştur disk oluşturma kısmında elinizde kalan VHD dosyasını gösterin sorunsuz çalışır. Tabi dosya bozulmadı ise.

Gönderildi : 10/08/2011 23:13

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar tekrar dediginiz sekilde yaptık fakat farklı bir hata vermekte hatanın linki asagıdadır..

tesekkurler..

Gönderildi : 11/08/2011 11:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhabalar tekrar dediginiz sekilde yaptık fakat farklı bir hata vermekte hatanın linki asagıdadır..

tesekkurler..

Başka bir sistem kullanıyor demiş yani kilitli durumda. Sanal sunucuyu kaldırdığınıza eminseniz ana sunucuyu restart edin sonrasında aynı işlemi tekrarlayın.

Gönderildi : 11/08/2011 12:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Vhd dosyasını ataç ettiğinizde çalışması gerekirdi disk üzerindeki  ntfs izinlerini kontrol edebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2011 12:08

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tesekkurler..

Başka bir sistem kullanıyor demiş yani kilitli durumda. Sanal sunucuyu kaldırdığınıza eminseniz ana sunucuyu restart edin sonrasında aynı işlemi tekrarlayın.

tekar selam sunucuyu tekrar baslattık yine olmadı fakat ismini degistirip vhd dosyasını baska bir isimle tekrar sanal olusturup disk olarak gösterdik bu sefer oldu acıldı sorunsuz tesekkurler yardım ıcın..

Gönderildi : 11/08/2011 12:19

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tesekkurler..

Gönderildi : 11/08/2011 12:21

Paylaş: