Forum

ESXİ Klavye Mouse A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESXİ Klavye Mouse Aktif değil.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,324 Görüntüleme
(@tarikmandal)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Acronis ile aldığım bir imajı, Vmware formatına çevirip, ESX(i) üzerindeki datastore upload ettim, yenibir virtual makine oluştur diyip custom ayarlardan datastore içindeki çevirmiş olduğum diski gösterdim ve start ettim. Sunucum açıldı fakat, ne vSphere üzerinden Guest=send ctrl+alt+del seçip gönderdiğimde nede consol üzerinden mouse ve klavye ile sisteme erişemiyorum. Böyle bir sıkıntı neyden kaynaklanabilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/08/2011 13:21

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba böyle bir convert yöntemi kullandığınızda tavsiye edilen, güvenli kipe geçip aygıt yöneticisinde eski donanımların kaldırılıp ( hidden device ) makina restart ettikten sonra vmware tools kurulumunun yapılmasidir.

Gönderildi : 02/08/2011 13:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Acronis ile aldığın imajı, Vmware formatına nasıl çevirdin

Gönderildi : 02/08/2011 14:26

(@tarikmandal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba böyle bir convert yöntemi kullandığınızda tavsiye edilen, güvenli kipe geçip aygıt yöneticisinde eski donanımların kaldırılıp ( hidden device ) makina restart ettikten sonra vmware tools kurulumunun yapılmasidir.

Malesef Safe mod ile başlattığımda yine aktif değil klavye mouse ve guest sekmesinden gönderilen send ctr+alt+del

Gönderildi : 02/08/2011 14:29

(@tarikmandal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Acronis ile aldığın imajı, Vmware formatına nasıl çevirdin

Daha önce aldığın bir imajı personal yada central vault lar aracılığıyla convert to vm şeklinde dönüştürebiliyorum burda convert seçeneğinde sava as files ı seçip vmware workstation ı seçerek dönüştürme işlemini gerçekleştirdim.

Gönderildi : 02/08/2011 14:34

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1008443

Yukardaki link yardimci olacaktir.

Bu arada CTRL+ALT+INSERT kombinasyonu dener misin? Hiçbir şekilde çalışmaması çok garip.

Gönderildi : 03/08/2011 10:33

(@tarikmandal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1008443

Yukardaki link yardimci olacaktir.

Bu arada CTRL+ALT+INSERT kombinasyonu dener misin? Hiçbir şekilde çalışmaması çok garip.

CTRL+ALT+INSERT kombinasyonu işe yaramadı çok gariptir sanal sunucuya sağ klik-guest-send CTRL+ALT... bile işlemedi.

Çözüm olarak sanal makinayı vmware in kendi "VMware vCenter Converter Standalone Client" yazılımı ile tekrar ESX(i) hostuma atarak denedim ve sorun çözüldü. Fakat bu sorun neyden kaynaklandı bir bilgim yok acaba oluşturduğum sanal sunucuyu ESX(i) hostuna atarken browse datastore diyip upload etmiştim, upload esnasında herhangi bir hata uyarı vermesede sebebi olabilir mi bilmiyorum.

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/08/2011 17:53

Paylaş: