Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

appv open offfice

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşalar

2 gündür appv de open office uygulamasını sanallastırmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor.%100 e kadar yüklüyotr sonra app shut down diyor.Paket oluşturduktan conra content klasorune kopyalarken kalsor adı cok uzun fln diye hata veriyor bende xcopy komutu ile kopyalıyorum klasorleri acaba bu bi sıkıntı oluşturabilrimi ?

bu uygulamayı yapan varmı acaba?

Gönderildi : 01/07/2011 17:29

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba arkadaşalar

2 gündür appv de open office uygulamasını sanallastırmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor.%100 e kadar yüklüyotr sonra app shut down diyor.Paket oluşturduktan conra content klasorune kopyalarken kalsor adı cok uzun fln diye hata veriyor bende xcopy komutu ile kopyalıyorum klasorleri acaba bu bi sıkıntı oluşturabilrimi ?

bu uygulamayı yapan varmı acaba?

Selamlar,

Hangi sürümü sanallaştırmaya çalışıyorsunuz. Aldığınız hataları paylaşır mısınız?

Ayrıca en kısa sürede bende test edeceğim ve size durumu iletirim. Saygılarımla.

Gönderildi : 01/07/2011 19:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Erdem hocam 3.3 ve 3.2 sürümünü denedim event log larda 6007 hatası var.hala ugraşıyorum paketi belki 15 sefer yeniden yaptım fakat nafile winrar çalışıyor ama open office çalışmıyor.

E dizinide content klasoru olusturup paylasım yaptıum ve yolu gösterdim belki dosya isimleri uzun oldugu için çalışmıyor olacagını düşünerek ama winrar çalışoıyor open office çalışmıyr.Sizden cevap bekliyorum hocam.

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/07/2011 19:33

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Erdem hocam 3.3 ve 3.2 sürümünü denedim event log larda 6007 hatası var.hala ugraşıyorum paketi belki 15 sefer yeniden yaptım fakat nafile winrar çalışıyor ama open office çalışmıyor.

E dizinide content klasoru olusturup paylasım yaptıum ve yolu gösterdim belki dosya isimleri uzun oldugu için çalışmıyor olacagını düşünerek ama winrar çalışoıyor open office çalışmıyr.Sizden cevap bekliyorum hocam.

Teşekkürler.

Tamamdır. Konu ile ilgili olarak en kısa süre içerisinde bir test yapıp size bu konu altından bilgi veriyor olacağım.

Onun öncesinde step by step bana yaptıklarınızı klasör isimlerinizi vb. bilgilerini paylaşabilir misiniz? 

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 01/07/2011 20:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam yaptıgım işlemler

sananl xp kurudm

1 disk ekleyip Q harfini atadım.

sequencer ile paket monitoring başlattım ve open officeyi Q surucusune kurdum.

kurarken paket isimlerindeki boşluk rakam vs. sildim sadece word , excel .osd şekilde yaptım.

paket kaydetmek için deployment kısmında RTSP   -  ServerAdı    - 554    -   Office

şeklinde yazdım ve kaydettim.

sonra content klasorune kopyaladım.ve bu işlemin aynısını winrar için yaptım o çalıştı ama openoffice çalışmadı.

Son olarak E:\ dizinine content klasor yaratıp paylaşım verdimn ve klasorleri bu dizine kopyaladım.appv server dan yolu değiştirdim yine winrar çalıştı ama open office çalışmadı.

open office paketini defalarca yeniden hazırladım farklı sürümler denedim ama nafile çalışmıyor.%100 oluyor beklıyor sonra açılmıyor.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/07/2011 20:37

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki linkte Aaron Parker tarafından anlatılmış. Denemeniz mümkün mü? Ben yoğunluğumdan dolayı deneyemedim. Saygılarımla..

http://blog.stealthpuppy.com/virtualisation/virtualising-openoffice-org-3-x/

Gönderildi : 10/07/2011 16:55

Paylaş: