Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware esxi'de sanal makina oluşturamama!

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

vmware esxi serverı workstation 7.1.3 versiyonunda çalıştırıyorum. vsphere'la bağlanıp datastore gibi ayarları yapabiliyorum fakat yeni sanal makina oluşturup power on yaptığımda aşağıdaki hata raporunu alıyorum ve sanal makina iso'dan kuruluma başlamıyor.

ilgilenen, yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

iyi çalışmalar..

Task Details:

Name:

PowerOnVM_Task

Status:

Running VMware ESX in a virtual machine requires the outer virtual machine to be configured for running a VMware ESX guest operating system. You cannot power on a virtual machine until the outer virtual machine is reconfigured.

Description:

Power On virtual machine

Start Time:

28.06.2011 15:46:26

Completed Time:

28.06.2011 15:46:27

State:

Error

Error Stack:

Running VMware ESX in a virtual machine requires the outer virtual machine to be configured for running a VMware ESX guest operating system. You cannot power on a virtual machine until the outer virtual machine is reconfigured.

Additional Task Details: Host Build: 348481
Error Type: GenericVmConfigFault
Task Id: Task
Cancelable: False
Cancelled: False
Description Id: VirtualMachine.powerOn
Event Chain Id: 489
Progress: 100

Gönderildi : 28/06/2011 15:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ESXi'yi sanal ortamda çalıştırdığınızdan kaynaklanan bir sıkıntıdır. BIOS'tan intel-vt ve AMD-VT mi ne onları açıp 32 bitlik işletim sistemlerini kurabilirsiniz.

ancak 64 bit olanlarında yine sorunlar çıkacaktır, desteklenmiyor sanırım.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/06/2011 23:21

(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

bios'da vt-intel enable durumda. 32 bitlik xp makinayı kurmak istediğimde hatta workstationda çalışan xp yi esxi'de power on yaptığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

Gönderildi : 29/06/2011 11:38

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

ESX olarak kurduğunuz sanal makinenin özelliklerinden bakabilir misiniz, işletim sistemi ne olarak görünüyor? eğer farklı ise, VMware ESX olarak set edip, tekrar açın ve üzeirnde sanal makine oluşturmayı deneyin bakalım, sorununuz düzelecektir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/08/2012 22:04

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Yapılandırması hatası gibi geldi bana. Esx Guestinin makina özelleklerini kontrol ve Esx Gereksinimlerine göre tekrar yapılandırmayı deneyin.

Gönderildi : 09/08/2012 14:22

Paylaş: