Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v kurulu 2 fiziksel arasındaki iletişim senaryosu hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
300 Görüntüleme
(@tarikmandal)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

master ve root fiziksel sunucu üzerinde kurulu olan hyper-v sanal makineler arasında, fiziksellere verdiğim ip üzerinden hyper-v üzerindeki sanal makinelere erişebilirmiyim ? 

Örnek senaryo;

Master fiziksel server (server 2008 r2 X64, İp:10.0.0.1) üzerinde hyper-v (server 2003 ent.X86), Root fiziksel server (server 2008 r2 X64, İp:10.0.0.2) üzerinde hyper-v (server 2003 ent. X86) şeklinde oluşacak serverlarımı fiziksellere verdiğim ip üzerinden hyper-v sanal sunucularada erişmek mümkünmü? Mümkün ise Xososft hyper-v replication ile bu senaryo uygun olabilirmi. 

Gönderildi : 17/06/2011 12:36

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Öncelikle Hyper-V sunucularınız üzerinde External Virtual Network oluşturduğunuzu varsayıyorum. Sanal makinelerinize ayrı birer ip verip network kartlarını da Hyper-V sunucularınız üzerinde oluşturmuş olduğunuz Extenal Virtual Network a bağladığınızda sanal makineleriniz birbiri ile konuşabilir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/06/2011 12:43

(@tarikmandal)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Öncelikle Hyper-V sunucularınız üzerinde External Virtual Network oluşturduğunuzu varsayıyorum. Sanal makinelerinize ayrı birer ip verip network kartlarını da Hyper-V sunucularınız üzerinde oluşturmuş olduğunuz Extenal Virtual Network a bağladığınızda sanal makineleriniz birbiri ile konuşabilir.

Kolay gelsin...

Merhaba,

Sadece fiziksele verilen bir ip ile sanal sunuculara ulaşmak mümkün değil diye düşünüyorum, External virtual network oluşturmadan, nat yapılabilirmi ? şayet böyle bir senaryo olabilirmi diye yinede öğrenmek istiyoruz..

Gönderildi : 17/06/2011 12:56

Paylaş: