Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

P2V Sanallıştırma

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
298 Görüntüleme
(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar raid 1 yapısına mevcut sunucumun başka bir w2003 üzerinde sanal bir kopyasını çalıştırmak istiyorum.Amacım fiziksel sunucumu herhangi bir problm durumunda kapatıp sanaldan işin devamını sağlamak.

Elimde yazılım olarak Acronis True image universal restore ve vmware workstation 6,5 mevcut.

Suunucum acronis imajını vmware deki sanal makineye universal restore ile recovery yapmama rağmen sanal makine mavi ekrana düşüyor.

bunun için bana nasıl bir çözüm önerebilrisiniz.?

Detaylı bilgilendirseniz sevinrim.

Gönderildi : 15/04/2011 14:29

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Aynı işlemi VMware Converter Standalone ürünü ile dener misiniz?

Ayrıca VMware Workstation versiyonunuzu yükseltmenizi tavsiye ederim. Performans olarak kazanımınız olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 15/04/2011 14:38

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sunucum HPML150G3 iki sas disk ile raid 1 yapısında çalışıyor.

Şuan Elimde normal bi makine üzerine kurulu vmware de sanal 2003 serverim var.

Converter standalone u bu vmware kurulu olan makinemde mi çalıştırmam gerekiyor.Bir de bununla ilgili bildiğiniz döküman varmı?

Gönderildi : 15/04/2011 14:47

(@m-hakancan)
Noble Member

VMware Converter uygulaması ile ilgili http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanalla-t-rmak.aspx adresinde ki makale işinizi görecektir diye düşünüyorum. Takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 15/04/2011 14:54

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vmware vCenter Converter Standalone ile acronis imajımı convertlediğimde sonuç başarılı oldu.

Gönderildi : 15/04/2011 18:16

(@m-hakancan)
Noble Member

Güzel gelişme. Bilgilendirme için teşekkürler...

Gönderildi : 15/04/2011 18:44

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bende yardımınız için teşekkür ederim.Makinenin Dns sunucu su çalışmıyor oda sanırım sanal suncuya mevcut fiziksel sunucu ile karışıklık yaratmasın diye ethernet seçeneği koymadım muhtelemen ondandır.

Gönderildi : 15/04/2011 19:46

(@m-hakancan)
Noble Member

Sanal makinenize ağ kartı ekleyip özelliklerinden connect ve connect on power on seçeneklerini kaldırarak etkin olmasını engelleyebilirsiniz. Tabi ağa ulaşamadığı için yine hata verecektir. Ancak kapatıp yeni bir ağ kartı eklemektense yukarıda ki seçenekleri tekrar işaretlemek sunucuyu daha hızlı devreye almanıza yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/04/2011 17:17

Paylaş: