Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

esxi kurulumu hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba 15 pc olan bir firmaya wmware esxi kurmayı planlıyorum. ama bütçe sıkıntıları yüzünden ucuz bir maliyet çıkarmaya çalışıyorum. siz bu konuda esxi kuracaiğım serve için nasıl bir donanım tavsiye ediyorsunuz. ayrıca şu an elimde ibm x226 server var. acaba bunu bu iş için kullanabilirmiyim. x226'ya esx kurduktan sonra minimum 4 sanal sunucu kurmayı planlıyorum. ama esxi içinden switch ayarlarını yaparken bir sıkıntı olurmu. çünkü x226 nın arkasında 2 adet ethernet girişi var. switch yapılandırması nasıl olur. tşk.

Gönderildi : 03/04/2011 17:12

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Hocam elinizdeki mevcut serverın compability çıktısı aşağıdaki linktedir. (Sayfanın sonunda) 2 adet ethernet kartı tek vlan olacak ise sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum. Fakat elinizdeki server ile çok büyük performanslar düşünmeniz  biraz sizi hayal kırıklığına uğratabilir. 

http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php?action=search&deviceCategory=server&productId=1&advancedORbasic=advanced&maxDisplayRows=50&key=x226&release%5B%5D=-1&datePosted=-1&partnerId%5B%5D=-1&formFactorId%5B%5D=-1&filterByEVC=0&filterByFT=0&min_sockets=&min_cores=&min_memory=&rorre=0

saygılar 

Gönderildi : 03/04/2011 17:23

(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler

Gönderildi : 04/04/2011 22:21

Paylaş: