Forum

VMware Team oluştur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Team oluşturma yardım

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
352 Görüntüleme
(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

vmware'de kurduğum 1 adet server 2003 bir adet xp professional olmak üzere 2 adet sanal pc'm mevcut.bunları bir team oluşturup bu team'in içine dahil ettim.server hakkındaki bir soruma cevap yazan hocalarımdan birtanesi iki pc yi haberleştirmek için en sağlıklı yolun bu olduğunu söyledi.benim sorunumda iki bilgisayarı yani client bilgisayarı server'la haberleştirememdi.team oluşturduktan sonra ağ isimli yeni bir segment oluşturdum.team'de bulunan server2003 ve cp professional işletim sistemlerine sahip 2 sanal pc'ninde network ayarını ağ isimli segment olarak ayarladım.fakat hala haberleştiremiyorum.ping atıyorum almıyor.bu konuyla ilgili bir video,yada yazılı döküman varsa yol gösterebilirmisiniz?

yada bana nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 28/03/2011 17:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba Erdem arkadaşımızın konu ile ilgili çok güzel lab çalışması var aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/04/25/video-vmware-e-itimleri-b-l-m-1.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/04/25/video-vmware-e-itimleri-b-l-m-2-team-yap-s.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2011 17:49

(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim çok sağolun

Gönderildi : 28/03/2011 19:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Teşekkürler videoyu hazırlayan arkadaşımıza.Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2011 19:29

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

vmware'de kurduğum 1 adet server 2003 bir adet xp professional olmak üzere 2 adet sanal pc'm mevcut.bunları bir team oluşturup bu team'in içine dahil ettim.server hakkındaki bir soruma cevap yazan hocalarımdan birtanesi iki pc yi haberleştirmek için en sağlıklı yolun bu olduğunu söyledi.benim sorunumda iki bilgisayarı yani client bilgisayarı server'la haberleştirememdi.team oluşturduktan sonra ağ isimli yeni bir segment oluşturdum.team'de bulunan server2003 ve cp professional işletim sistemlerine sahip 2 sanal pc'ninde network ayarını ağ isimli segment olarak ayarladım.fakat hala haberleştiremiyorum.ping atıyorum almıyor.bu konuyla ilgili bir video,yada yazılı döküman varsa yol gösterebilirmisiniz?

yada bana nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Rıza arkadaşım videoların linkini paylaşmış. Sorununuz muhtemelen NIC'lerden yani ağ kartlarından meydana geliyor. Ağ kartlarınızı her 2 PC'de de kaldırın ve tekrar kurun. Ayrıca IP yapılandırmanızı söyleyebilir misiniz? Saygılarımla.

Gönderildi : 30/03/2011 09:10

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Son durum nedir? Probleminiz çözüldü mü? Olumlu olumsuz bir geri bildirim yaparsanız sevinirim. Saygılarımla.

Gönderildi : 03/04/2011 18:31

Paylaş: