Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Denied Hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
644 Görüntüleme
(@AhmetYALABIK)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Olusturdugumuz failover Cluster yapısı sorunsuz bir şekilde çalışıyordu fakat cuma gunu makınalar sp1 updateni çekmiş ve cuma gununden sonra  sıkıntılarım meydana gelmeye basladı bu sıkıntılarım:

1-Node1 kapatıldıgında vmlerımız node2 ye geçmiyor.Nodelar arası birbirini sıkıntısız bir şekilde pingletiyorum hyper-v monıtorde goruyorum.

2- Node1 üzerinde üzerindeki sanal makinalara ulasamaz oldum.Örneğin 4 vm açık durumdayken node1 kapattığım zaman node2 ye geçmiyor,Node1 açıyorum ve 4 makinadan mutlaka 1 tanesi açılırken hata veriyor

aldığım hata acces denied hatası ve işin içinden çıkamadım açıkcası fikir öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Aldığım hata aşağıdaki gibidir.

[a href= http://goo.gl/mc9cY ][img src= ][/a]

Gönderildi : 14/03/2011 17:44

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Kontrolsüz bir SP geçişi olmuş... Yaşanan problemlerin bir çok nedeni olabilir bu nedenle öncelikle bazı kontroller yapılması gerekiyor.

Bir cluster var ve failover yapamıyor bu nedenle öncelikle cluster'ın sağlıklı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor: Failover Cluster Manager 'da Validate a Configuration wizard ile full check yapıp dönen uyarıları/hataları paylaşmanı rica ediyorum.

Start olmaya çalışırken Access Denied alan VM'ler için: daha önce AzMan ile herahngi bir delegasyon yapıldı mı?

Gönderildi : 17/03/2011 00:39

(@AhmetYALABIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için Tşk ederim Serhat Bey;

full check sonuclarını aşağıdaki adrese yukledim.

http://www.dosya.tc/downloadss/ej1T3l/tmpDB3D.tmp.rar.html

Vm ler için evet bir azMan delegasyonu yapmıstım .

Gönderildi : 17/03/2011 14:59

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Cluster'da hatalar var. Mesela bazı resource'ları offline görüyor: "This resource is marked with a state of 'Offline'. Bunları online'a çekmelisin.

Ayrıca storage tarafında disk görmüyor? Sen disk görebiliyormusun?

AzMan tarafındaki delegasyonu açıp bir göz atmanı ve access deneid aldıkların için yeniden yapmanı öneririm.

Gönderildi : 18/03/2011 01:40

(@AhmetYALABIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet Stronge taraflı olarak diski görebiliyorum.Resourcelara tekrardan bakacam fakat sorunum sanırım IBM diskimden kaynaklanıyor

Gönderildi : 18/03/2011 14:56

Paylaş: