Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

WM Workstation Network tanımlamaları

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
 Wm Workstation üzerinde network yapılandırmaları hakkında detaylı bilgi almam mümkünmüdür.?aynı network yada farklı network yapıları oluştururken birbirleriyle iletişim kurmaları yada birbirlerini farklı networkte gösterebilmem için.

benim modemimin ipsi 192.168.1.1 ama wm üzerinden baktıgımda 192.168.6.54 ipsi ile sanal makinamın internete çıktıgını görüyorum. Ben onu 192.168.1.100 e çektiğimde hiçbir şekilde baglantı kuramıyorum.halbuki ben 6 lı hiçbirşekilde ip yapılandırmamışım. Detaylı bir bilgiye sahip olamadığım için  sanal yapımda çıkan bir problemde bu sebepten dolayıda olabileceğini düşünüyorum.

İyi Çalışmalar Diliyorum.

Gönderildi : 07/03/2011 17:12

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bridge moda aldınız mı eth'yi.

http://www.vmware.com/support/ws55/doc/ws_net.html

Gönderildi : 07/03/2011 17:21

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Ufuk Hocam öncelikle ilginiz için Teşekkür ederim.

Benim Vermiş olduğum sıradan bir örnekti. Ben genel anlamda bilgi edinebileceğim bir kaynak elde etmek istiyorum işin açıkçası.Yani brige e aldığımızda ne oluyor yada Nat seçiliyken neyapmalıyız. iki networkü ayırmak için hangi ayarı girmeliyiz gibi bişey. Şuan vermiş olduğunz link bu konuda işime yarıyabilir diye düşünüyorum.Artık sanal makinama geçtiğimde ayarlarımı tekrar kontrol edip geri bildirim ile bilgilendiririm. Elinize sağlık hocam.

Gönderildi : 07/03/2011 17:47

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fırat bey ilginiz için teşekkürler Tam olarak istemiş olduğum bilgi paylaşımı bu idi. Çok faydalı oldu bu videolar

İyi Çalışmalar Diliyorum.

Gönderildi : 09/03/2011 03:10

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fırat bey tekrardan Merhaba;
Videoları izledim gerçekten faydalı videolar video izlemelerimi şimdi bitirdim. aslında tam olarakta bu değilmiş isteğim 🙂 ben biraz daha network yapılandırması ağırlıklı bişe istiyorum Yani VMWorkstation tanıtımından ziyade network adaptor yönetimiyle alakalı bişe mesela WMnet8 9 bunları birbirine nasıl brige edebilirim yada mesela bir VPN denemesi yapacam ikisini nasıl farklı networklerde gösterecem gibisinden bişe arıyorum .

🙂

İyi Çalışmalar .

Gönderildi : 09/03/2011 03:47

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yeni Bir konu açmak istemediğim için aynı başlık altında yazıyorum.

Arkdaşlar ve Sayın hocalarım VM üzerinde VPN testi yapmak istiyorum. Yapımda Server 2003 Ent VPN Server yapmak istiyorum (192.168.1.10) Clientımıdaa bu servera baglamak istiyorum Ve bunun için farklı networkten gelmesi gerektiği(Örn. 10.0.1.100)  için VM üzerinde ne gibi Network adaptor ayarları dogru bir şekilde yapılanmış olur.Ve Bu VPN Yapımın Dogru bir şekilde çalışması için modemim yada serverım üzerinde normal kurulum ve configuration dışında ekstra bir ayar yapmam gerekirmi ?

Not: VPN Server Ve clientımı yapılandırdım bildiğim kadarıyla ayarlarında ters bir durum yok. Şüphem VM üzerindeki network adaptor ayarlarıyla ilgilidir diye düşündüm.Sizinde fikrinizi almak isterim.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 10/03/2011 11:30

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Bu sorunun cevabini bende merak ediyorum

Gönderildi : 10/03/2011 19:14

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba;

Yeni Bir konu açmak istemediğim için aynı başlık altında yazıyorum.

Arkdaşlar ve Sayın hocalarım VM üzerinde VPN testi yapmak istiyorum. Yapımda Server 2003 Ent VPN Server yapmak istiyorum (192.168.1.10) Clientımıdaa bu servera baglamak istiyorum Ve bunun için farklı networkten gelmesi gerektiği(Örn. 10.0.1.100)  için VM üzerinde ne gibi Network adaptor ayarları dogru bir şekilde yapılanmış olur.Ve Bu VPN Yapımın Dogru bir şekilde çalışması için modemim yada serverım üzerinde normal kurulum ve configuration dışında ekstra bir ayar yapmam gerekirmi ?

Not: VPN Server Ve clientımı yapılandırdım bildiğim kadarıyla ayarlarında ters bir durum yok. Şüphem VM üzerindeki network adaptor ayarlarıyla ilgilidir diye düşündüm.Sizinde fikrinizi almak isterim.

İyi Çalışmalar.

Fırat Bey merhaba;

Eğer wmware tarafındaki clientlarınızı dış dünyaa yani internete açıcaksanız Bridged olarak bırakınız.Bu ayar doğrultusunda fiziksel adaptörünüz üzerinden wm guestleriniz dışarı çıkış yapar.Yok sadece wm guestler kendi aralarında haberleşsin istiyorsanız host only de bırakmanız yeterli olcak.Bu ayar doğrultusunda wm guestleriniz sadece kendi aralarında iletişim kuracaklardır.Tercih size kalmış.

Örnek olarak: Kuruduğunuz Vpn sunucuya siz internet üzerinden erişimi sağlamak istiyorsanız wm'deki server'ın external bacağını Bridged olarak yapılandırmalısınız.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 10/03/2011 19:59

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Hocam aradığımız aracı aslında buldum.  Freesco Floppy Router. Bilginize.

Gönderildi : 10/03/2011 22:03

Paylaş: