Bildirimler
Hepsini Temizle

Orphaned avhd  

  RSS
rstech
(@rstech)
Üye

Merhabalar,

Fiziksel makina (2008R2Ent.) uzerinde sanal makinaya tikladigimda herhangi bir snapshot gormuyorum ancak disklerine baktigimda gayet avhd uzerlerinden calisiyor. Anlasilan snapshot zamaninda silinmis ancak makina restart edilmemis ve merging islemi gerceklesememis. aVhd diskini inspect yaptigimda parent disk'i goruyor. Arastirdigim kadariyla avhd yi vhd yapip -tabii ki makina kapaliyken- onu gosterip sonra merge islemi yapilabilirmis.Bunlara hic girmeden baska bir yontemin olup olmadigini sizlere sormak istedim. VhdTool gibi birseyler buldum repair islemi icin bunu kullanan oldu mu merak ediyorum. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler. 

Alıntı
Gönderildi : 07/03/2011 14:43
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

VM'i kapat, merge bekliyorsa başlayacaktır. Eğer başlamazsa bahsettiğin şekilde AVHD uzantısını VHD yapıp, parent VHD ile manual merge etmelisin.


VHDtool 'un yaptığı da aynı şey, yani manual merge.


Başlamadan önce mutlaka vhd'lerin yedeğini al ve çalışmayı yedek vhd'ler üzerinde yap.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/03/2011 19:12
rstech
(@rstech)
Üye

Otomatik yapmadigi icin manual merge yaptik. Hem sistem hem uygulama diskleri icin bir sorun cikmadi ve toplamda 3 saate yakin surdu. 

Asagidaki link baya isimize yaradi. 

  http://networkfoo.org/server-infrastructure/recovering-your-virtual-machine-how-manually-merge-hyper-v-snapshots-back-one-  

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2011 12:32
Paylaş: