Forum

Hyper-v sanallaştır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v sanallaştırma yardım lütfen...

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@MehmetTurkish)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikler herkese hayırlı akşamlar bana yardımcı olmanızı istiyorum şimdiden teşekkürler...Ben server 2008 r2 programı notenookuma kurdum  sonrasında server managerden roles'lerden Hyper-v seçeneğine tıkladığım anda  şu hatayı bana verdi....Aşağıda :

Notebookum 4 GB Ramlı, 1 GB ekran kartı.Cpu ise İntel core 2 duo mobile işlemci P 7450 2.13 Ghz.  cpuzdan araştırdım 64 bit işlemci  vsar..Günlerdir araştırıyorum.Hyper-V 64  bitle çalışır diyorlar  cpu 64 bit.Anlamadım gitti bıosdan nereden yapacağımıda bilemiyorum.Hyper-v kurmam gerek kursa gidiyorum kursda hyper-v kullanıyorum.Evdede kullanmak istiyorum.Kurs hocamı aradım hatayı söyledim  ohalde kullanamazsın hyper-v'yi dedi bıosa bak oradanda olmassa olmaz dedi.Bıosda nereye bakacağımı bilmiyorum ve ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun bana...Teşekkür ederim..Bu arada notebookum samsung marka bıos update  son versiyonda... İyi günler...

Gönderildi : 16/02/2011 22:18

(@BakiKestane)
Gönderiler: 12
Eminent Member

İşlemcinizin sanallaştırma desteği yok malesef. VmWare programını kullanmanızı tavsiye ederim.

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=36734  

Gönderildi : 16/02/2011 22:30

(@MehmetTurkish)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederimde ..Sanallaştırma gereksinimlerinde 64 bitlik cpu yeterli   diye okuudum.Ayrıca intel sitesinde sanallaştırma destekli  cpu serilerinde işlemci adım geçiyor onun için bu kadar aratırdım.Wmwere kullanıyorum zaten.Teşekkür ederim..

Gönderildi : 16/02/2011 22:36

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

VMWare üzerine kurulu bir Windows Server 2008 R2 de Hyper-V yi aktif edemezsiniz. İşlemcinizin sanalaştırma desteği olsa bile. Bu durumda yapmanız gereken fiziksel makinanıza Windows server 2008 R2 yi kurup hyper-V yi aktif etmek.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/02/2011 22:56

Paylaş: